Projekt Mazowieckiego Instytutu Teatralnego „INSPIRACJE”

Już wkrótce – 28 kwietnia o godz. 18.00, na sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury niezwykłe wydarzenie- finał Inspiracji- spektakl powarsztatowy teatru ruchu. Projekt Mazowieckiego Instytutu Teatralnego „Inspiracje” nie po raz pierwszy gościł w naszym mieście.

Od kilku lat możemy cieszyć się współpracą Centrum Sportu i Kultury z Mazowieckim Instytutem Kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Pani Magdalena Chabros chętnie przyjeżdża do Garwolina, ponieważ widzi tu niesamowity potencjał- zdolną, wrażliwą młodzież, pełną miłości do teatru, która zdobyte doświadczenie wykorzysta w dalszej pracy. Tegoroczne Inspiracje nieco różnią się od poprzednich, ponieważ w tym roku w projekcie uczestniczy grupa wielopokoleniowa.

Na scenie spotkali się aktorzy Teatru Rękawiczka, Mała Rękawiczka oraz Teatru O!Mamy. Przekrój wieku- od juniora do seniora! Pod czujnym okiem Bartłomieja Ostapczuka- światowej sławy aktora i reżysera teatru pantomimy od miesiąca adepci sztuki teatralnej poznawali tajniki pracy z ciałem i emocjami, odkrywali nowe przestrzenie i zdobywali bezcenne doświadczenie. Efektem ich pracy jest spektakl złożony z etiud, których sami będą twórcami. Pięć tygodni warsztatów to magiczny czas, pełen wzruszeń, uniesień, pokonywania barier, odczuwania, doświadczania ciszy. Co obudził w sercach uczestników? Jakie odsłonił marzenia?

materiały prasowe CSiK

Zobacz również

Nabór do żłobka – informacja

Udostępnij Wyniki naboru rekrutacji do projektu pt.: „Garwolińska Kraina Malucha – Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.” dostępne są...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta