Program “Cash for work” dla ukraińskich nauczycieli

Z początkiem kwietnia ruszył pilotażowy program zatrudnienia interwencyjnego uchodźców. W ramach programu „Cash for Work” w garwolińskich placówkach oświatowych pracę zaczęli pedagodzy z Ukrainy. Łącznie zatrudnienie znalazło 12 osób. Aby pomóc w procesie włączania dzieci ukraińskich do polskiego systemu edukacji 1 kwietnia burmistrz Miasta Garwolin Marzena Świeczak podpisała z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej umowę o współpracy, która rozpoczyna realizację projektu.

Na początek nauczyciele z Ukrainy będą pracować w miejskich szkołach i przedszkolach przez 6 godz. dziennie przez 3 miesiące. Do zadań asystentów będzie należało udzielanie uczniom pochodzącym z Ukrainy pomocy w odrabianiu prac domowych czy bieżącej nauki, organizowanie spotkań integracyjnych, opieka nad ukraińskimi uczniami oraz pośrednictwo w kontaktach pomiędzy nauczycielami polskimi a uczniami z Ukrainy. Bezpłatną pomoc psychologiczną będzie można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie zatrudnienie znalazła ukraińska pani psycholog. Dodatkowo jedna osoba w roli tłumacza i koordynatora wszystkich asystentów pracować będzie w Urzędzie Miasta Garwolin.

Miasto Garwolin jest jednym z pierwszych miast, w którym ruszył pilotaż programu „Cash for work”. Jestem wdzięczna pani poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz za niespodziewany wieczorny telefon z pytaniem o sytuację i potrzeby miasta, szybki kontakt z dr Wojciechem Wilkiem -prezesem fundacji PCPM. Dzięki czemu udało się w dwa dni dopiąć szczegóły i podpisać umowy – mówi burmistrz Marzena Świeczak.
Program „Cash for Work” ma na celu wsparcie samorządów i organizacji pozarządowych w rozszerzeniu działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jest on realizowany przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) ze środków amerykańskiej organizacji CARE. Fundacja PCPM wypłaca wynagrodzenie, a samorząd lub inna organizacja partnerska jest odpowiedzialna za ustalanie zadań dla pracownika i nadzór nad jego codzienną pracą.

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 29 listopada 2022 roku (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Pracownie po remoncie! Nowa przestrzeń w CSiK

Udostępnij Dodatkowa sala na pracownię artystyczną, nowa garderoba wraz z toaletą, wyremontowane pracownie ceramiki i plastyki, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Najniższa kondygnacja garwolińskiego...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta