Preferencyjny zakup węgla na 2023 rok

wegiel

Informujemy, że Urząd Miasta Garwolina przyjmuje wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego na 2023 r. Wnioski przyjmowane będą do dnia 31 marca 2023 r.

Gospodarstwo domowe może zakupić łącznie 3 tony węgla w sezonie grzewczym 2022-2023. Osoby, które złożyły wnioski o zakup węgla w 2022 r. mogą złożyć wniosek na zakup pozostałej ilości, tak aby łączna suma nie przekroczyła 3 ton. Natomiast osoby, które nie nabyły węgla w 2022 r. są uprawnione do zakupu niewykorzystanej ilości, czyli maksymalnie 3 tony.

Wniosek można złożyć w formie papierowej w Urzędzie Miasta Garwolina lub drogą elektroniczną przez e-PUAP (wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym).

Przypominamy, że do zakupu węgla po preferencyjnej cenie uprawniona jest wyłącznie osoba, która złożyła stosowny wniosek w Urzędzie Miasta Garwolina a wniosek ten został pomyślnie zweryfikowany pod kątem warunków określonych w ustawie z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

W przypadku pomyślnej weryfikacji wniosku, pracownik Urzędu Miasta Garwolina skontaktuje się z wnioskodawcą na numer telefonu podany we wniosku,  celem potwierdzenia i podania sposobu płatności za węgiel. Wnioskodawca zostanie poproszony o uiszczenie zapłaty za węgiel na specjalnie utworzone konto Miasta Garwolina numer:

15 9210 0008 0013 8455 2000 0580

a w tytule przelewu koniecznie należy wpisać: WĘGIEL – imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem gospodarstwa domowego, na który jest złożony wniosek.

  • Koszt zakupu węgla to 2000 zł brutto (dwa tysiące zł) za tonę.
  • Po zaksięgowaniu wpłaty na konto pracownik Urzędu, telefonicznie przekaże informację o możliwości odbioru węgla wg kolejności wpłat.
  • Węgiel może odebrać tylko wnioskodawca lub osoba pisemnie upoważniona przez wnioskodawcę. W obu przypadkach należy legitymować się dowodem tożsamości.
  • DOWÓZ jest zapewniony przez Spółkę PWiK w Garwolinie NIEODPŁATNIE lub jeżeli ktoś woli we własnym zakresie.

Jednocześnie informujemy, że od dnia 30 stycznia 2023 roku odbiór węgla będzie odbywał się tylko w czwartki i piątki w godzinach 8.00-14.30 z terenu kotłowni rejonowej przy ul. Romanówka w Garwolinie.


 

Zobacz również

20 lat samorządności młodzieży w Garwolinie!

Udostępnij Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Garwolina Jan Garwoliński oraz Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kacper Broniszewski zapraszają na obchody jubileuszu 20-lecia Młodzieżowej Rady Miasta w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta