Poznajmy najzdolniejszych stypendystów marszałka

Podczas wczorajszej wizyty w Garwolinie, przedstawiciele Samorządu Mazowsza spotkali się ze swoimi stypendystami. Najzdolniejsi uczniowie garwolińskich szkół pochwalili się szkolnymi sukcesami, a jest ich sporo!

We wrześniu ubiegłego roku po raz kolejny ruszył nabór wniosków do projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” z którego korzystają uczniowie garwolińskich szkół. Projekt skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących na Mazowszu. Aby otrzymać stypendium trzeba wykazać się dobrymi wynikami z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości. Dodatkowo premiowane są osiągnięcia za zdobycie tytułu laureata lub finalisty w olimpiadach i/lub konkursach. Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Stypendium ma charakter edukacyjny i może być przeznaczone na poszerzenie umiejętności,  rozwój pasji i zdobycie nowej wiedzy. W tym celu możliwy będzie np. zakup sprzętu komputerowego, fachowej literatury,  opłacenie udziału w zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych oraz korzystania z Internetu. Łączna kwota wypłaconego stypendium dla jednego ucznia wynosi 5 314,00 zł – stypendium przyznane jest na okres 10 miesięcy.

W miniony czwartek, w Urzędzie Miasta stypendyści roku szkolnym 2020/2021 wraz z opiekunami i dyrektorami z trzech szkół spotkali się z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem, Członkami Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiną Ewą Orzełowską i Elżbietą Lanc oraz Burmistrz Miasta Garwolina Marzeną Świeczak.

Poniżej przedstawiamy Państwu stypendystów oraz ich opiekunów projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2020/2021:

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej

Piotr Matusiak – opiekun p. Joanna Skoroszewska

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych

Amelia Solarczyk, Jakub Chudynko – opiekun p. Dariusz Winiarek

Michalina Mikulska, Natalia Mąkosa – opiekun p. Beata Staros-Jabłońska

Katolickie Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida

Anna Mitek – opiekun p. Mateusz Zalech

Jagoda Ryszkowska, Jakub Misiak – opiekun p. Danuta Burno-Chłopek

Alicja Gromadzka – opiekun p. Monika Mazurek

Stypendia pomagają młodym ludziom w realizacji swoich pasji, pomagają w osiągnięciu dobrego wykształcenia. To dobry element motywacyjny. Sukcesy naszej młodzieży to przede wszystkim zasługa wspólnej, ciężkiej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Bardzo im wszystkim dziękujemy oraz gratulujemy – podsumowali spotkanie goście z Mazowsza. Bo Garwolin ma wspaniałą młodzież – dodała burmistrz.

Gratulujemy naszym stypendystom oraz życzymy wszystkim uczniom sukcesów, wytrwałości w nauce, rozwoju talentów i pasji, zdrowia i młodzieńczej radości życia.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta