Poznajcie logo 600-lecia Garwolina

Zostało wyłonione w wyniku konkursu spośród 49 autorskich projektów, jego autorką jest Anna Mucha – studentka z Miętnego. Oto znak naszego garwolińskiego jubileuszu.

W 2023 roku obchodzić będziemy jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich miastu Garwolin. To wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszego miasta wymaga odpowiedniej oprawy. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs na opracowanie znaku graficznego – loga jubileuszu. Będzie to oficjalny logotyp identyfikujący wszelkie działania, wydarzenia, publikacje i innego rodzaju przedsięwzięcia realizowane w ramach obchodów jubileuszu miasta.

Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu zwycięstwa pracy, której autorką jest Pani Anna Mucha – mieszkanka Miętnego i studentka architektury wnętrz na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Laureatka konkursu otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2 000,00 zł ufundowaną przez Miasto Garwolin.

Więcej o konkursie przeczytacie tutaj: https://garwolin.pl/konkurs-na-logo-600-lecia-garwolina/  https://garwolin.pl/znamy-laureata-konkursu-na-logo-600-lecia-garwolina/

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Garwolina w 2022 roku Burmistrz Miasta Marzena Świeczak zaprezentowała logo jubileuszu

Logo powstało na bazie napisu „600 lat Garwolina”. Centralnym jego punktem są grafiki charakterystycznych dla miasta obiektów, zarówno istniejących obecnie jak i historycznych i przyrodniczych charakterystycznych miejsc miasta. Są to kolejno: kościół pw. Przemienienia Pańskiego, stary most na rzece Wildze, siedziba Urzędu Miasta oraz kaczki pływające po rzece Wildze. Miejsca te jednoznacznie kojarzą się z miastem oraz nawiązują do jego obecnego jak i historycznego wyglądu. Czarno-czerwona kolorystyka loga ma kojarzyć się z symbolem miasta jakim jest jego herb złożony z takich samych barw.

Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Ostolskim pogratulowali wygranej i wręczyli autorce kalendarz z logo.

– Bardzo się cieszę, że moja pasja przerodziła się w konkretne umiejętności i zgłoszona przeze mnie praca została doceniona. Jest mi bardzo miło, że w ten sposób mogłam włączyć się w obchody 600-lecia Garwolina – powiedziała Anna Mucha.

Zobacz również

Biblioteka zaprasza w marcu

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza w marcu na wiele atrakcji dla małych i dużych. Zerknijcie na kalendarium. Udostępnij Podobne tematyKoncert uczniów z ogniska...Zaproszenie - Komisja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta