Powiatowy Informator Edukacyjny na rok szkolny 2022/2023

Już niedługo Uczniowie Klas Ósmych staną przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu – wyborem szkoły średniej. Chcąc pomóc w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji, wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe przygotowało informator mający na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński.

Powiat Garwoliński oferuje kształcenie w siedmiu szkołach zlokalizowanych w Garwolinie, Żelechowie, Sobolewie i Miętnem. Są wśród nich licea, technika i branżowe szkoły I stopnia kształcące w różnych zawodach. We wszystkich szkołach i placówkach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Uczy w nich wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a pomieszczenia dydaktyczne są nieustannie modernizowane i doposażane w pomoce naukowe. Dzięki temu uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Ponadto w szkołach prowadzonych przez Powiat Garwoliński realizowane są projekty ze środków unijnych – Erasmus+, PO WER, Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego, Zawodowcy na start- bis, które pozwalają jeszcze lepiej przygotować przyszłych absolwentów do współczesnego rynku pracy. Już kilkuset naszych uczniów skorzystało z bezpłatnych wyjazdów na zagraniczne praktyki m. in. do Włoch, Grecji i Hiszpanii.

Jesteśmy przekonani, że oferta edukacyjna szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński spełni oczekiwania naszych uczniów. Jednocześnie Wszystkim Ośmoklasistom życzymy jak najlepszych ocen na świadectwach, pomyślnego wyniku z egzamin, a także dalszej, satysfakcjonującej nauki w wybranej przez Was placówce. Ufamy, iż dokonany wybór będzie trafny i zapewni dobry start w dalsze, dorosłe życie.

Informator do pobrania:  INFORMATOR 2022_23_www

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta