Poświęcenie samochodu strażackiego

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie była okazją do poświęcenia i oficjalnego przekazania strażakom z PSP samochodu, którego jednym z fundatorów jest Miasto Garwolin.

Lekki samochód kwatermistrzowski marki Peugeot Boxer Furgon L2H2 jest wykorzystywany do wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych w zakresie dostarczania środków gaśniczych oraz logistycznym, np. przy działaniach przeciwpowodziowych, wypadkach komunikacyjnych w celu dostarczenia dodatkowego sprzętu i środków sorpcyjnych. Samochód został oznakowany numerem operacyjnym 420-81 i jest wyposażony w niezbędny sprzęt łączności radiowej oraz sygnały świetlne i dźwiękowe, uprawniające do poruszania się jako pojazd uprzywilejowany w ruchu.

Całkowity koszt zakupu ww. samochodu to 102 320 zł. Połowę tej kwoty stanowią fundusze pochodzące od 10 samorządów z terenu powiatu garwolińskiego. Miasto Garwolin, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców również przeznaczyło na ten cel kwotę 5 000 zł. Podczas spotkania w dniu 10 maja Zastępca Burmistrza Albert Baran odebrał podziękowanie za wsparcie z rąk komendanta powiatowego PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztofa Tuszowskiego.

Poświęcenia samochodu dokonali kapelan powiatowy strażaków ks. Kazimierz Momont i dziekan kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. prałat Ryszard Andruszczak.

zdjęcia: portal egarwolin.pl

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta