Pomaganie jest fajne!

W roku szkolnym 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie jest realizowana innowacja pedagogiczna „Wychowanie przez pomaganie”. Pomysł zapoczątkowania takiej inicjatywy zrodził się podczas rozmowy z Panią Magdaleną Szychowiak – przedstawicielką stowarzyszenia „Pomóżmy sobie” działającym w Garwolinie. Po nawiązaniu kontaktu z przedstawicielem stowarzyszenia, rozpoczęliśmy tym samym działania zmierzające do podjęcia się tego zadania jako innowacji pedagogicznej, która przeznaczona jest do realizacji w klasach 1 – 3 Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka. Działaniami zostają objęci wszyscy uczniowie z klas 1 – 3. – mówią koordynatorki projektu: nauczycielki z PSP nr 5 – Katarzyna Przybysz, Anna Szewczyk i Agnieszka Wróbel.

Warunki współpracy, zakres czynności i inne ustalenia zawarte zostały w Porozumieniu o współpracy pomiędzy stowarzyszeniem “Pomóżmy sobie” a Publiczną Szkołą Podstawowa nr 5 w  Garwolinie. Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie zebrali dary dla seniorów z powiatu garwolińskiego. Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, wraz z pomocą niezawodnych nauczycieli, w ramach projektu “Wychowanie przez pomaganie” uzbierały pokaźną ilość żywności i środków chemicznych dla seniorów. Dzięki takim akcjom możemy wśród najmłodszych krzepić odruch bezinteresownego niesienia pomocy, co z pewnością jest cudownym doświadczeniem dla dzieciaków.

Do akcji włączyło się jedenaście klas pod przewodnictwem wychowawców:

  • 1a  Agnieszki Wróbel
  • 1b Anny Szewczyk
  • 1c Anety Szydłowskiej
  • 1d Weroniki Ochnio-Bryzek
  • 1e Anny Piłki
  • 2a Urszuli Baran
  • 2d Katarzyny Przybysz
  • 3b Teresy Wieczorek
  • 3c Moniki Kondej
  • 3d Agaty Szynal

Bardzo się cieszę, że dzieci są uwrażliwiane na pomoc i solidarność międzypokoleniową. Takie działanie uczy otwartości serca i daje ogromną satysfakcje. A wiadomo, że czym skorupka na młodość nasiąknie, tym na starość trąci…Gratuluje wszystkim uczestnikom projektu – mówi Burmistrz Miasta Marzena Świeczak. Fantastyczna inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie pokazuje, że możemy być świadkami kształtowania nowego pokolenia Polek i Polaków, które nikomu nie odmówi pomocy. Projekt jest objęty honorowym patronatem Marzeny Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina. Patronat medialny objęły portale: GarwolinOnline24 i kuriergarwolinski.pl.

Boże Narodzenie i grudzień to wyjątkowy czas. To właśnie wtedy szczególnie czujemy potrzebę zrobienia czegoś dobrego dla innych, bo chcemy, aby ten wyjątkowy czas sprawiał radość innym. Warto byśmy o pomocy tym, którzy są w trudnej sytuacji życiowej pamiętali cały czas. Dobro – im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz.

materiały prasowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Garwolinie

Zobacz również

Weekend z Mikołajem

Udostępnij Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci – Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta