Pobiegli w Garwolinie!

Blisko 700 osób wzięło udział w tegorocznej edycji biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Najmłodsi mieli zaledwie kilka lat, najstarsi – ponad 70. Ulicami naszego miasta biegaczki i biegacze pobiegli już po raz piętnasty, dając tym samym wsparcie osobom doświadczającym przemocy.

16 czerwca odbyła się 15. edycja biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. To największe wydarzenie sportowe w powiecie garwolińskim co roku przyciąga do stolicy powiatu setki zawodników w każdy wieku – nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Nie inaczej było w tym roku. Na starcie zawodów stanęło blisko 700 osób. Jedni wybrali 2-kilometrowy dystans Biegu Rodzinnego, inni zmierzyli się z odcinkiem 5 km lub głównym biegiem na 10 km. Pogoda nie była łaskawa – wysoka temperatura i palące słońce dało się we znaki zawodnikom, ale mimo to każdy z nich dzielnie walczył do samego końca.

Bieg na 10 km wygrał Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 30 minut i 58 sekund. Drugi na mecie zameldował się jego rodak – Boniface Nduva (32:14), a trzeci był Aleksander Dragan z Kielc (32:46).

Wśród kobiet triumfowała Sabina Jarząbek, która na mecie pojawiła się po 34 minutach i 28 sekundach. Drugie miejsce zajęła, wygrywając jednocześnie w klasyfikacji mieszkanek powiatu garwolińskiego, Emilia Mazek (35:08), a trzecie – Monika Kaczmarek z Łodzi (36:46).

Drugą mieszkanką powiatu garwolińskiego na mecie była Agnieszka Ragus-Suszyńska, a trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Małgorzata Ptaszyńska. W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego zwyciężył Tomasz Suchodolski. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Tałanda, a na trzecim – Mariusz Małek.

Z dystansem 2 km najlepiej poradził sobie Mateusz Kondej, który bieg ukończył po 5 minutach i 24 sekundach. Mateusz wystartował także w biegu na 5 km, w którym zajął trzecie miejsce.

Drugie miejsce w biegu na 2 km zajął Krystian Strynik, a trzecie – Bartosz Majer. W kategorii OPEN kobiet wygrała Lidia Czarnecka (06:43). Drugie miejsce zajęła Alicja Tuszyńska, a trzecia na mecie była Lena Soszka.

W biegu na dystansie 5 km tiumfował Max Omelin (16:16), który o zaledwie 6 sekund wyprzedził Bartosza Olszewskiego, czyli znanego Warszawskiego Biegacza. Najlepszą kobietą w tym biegu była Magdalena Bubeła (20:06). Drugie miejsce zajęła Ewelina Sawicka, a trzecie – Kamila Wawrzyczek.

To więcej niż sportowa meta

Ci, którzy pobiegli w Garwolinie, nie tylko mieli szansę na udział w radosnym sportowym wydarzeniu, lecz także realnie wsparli osoby doświadczające przemocy. Bieg to jeden z elementów kampanii społecznej „Avon Kontra Przemoc”, a część każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

Zebrane podczas biegu pieniądze zostaną przekazane na działalność poradni telefonicznej i mailowej „Niebieskiej Linii” IPZ.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Truchatcz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Sponsorem strategicznym jest firma Avon.

Zobacz również

Zmarł Dariusz Zając

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi – śp. Dariusza Zająca. W Urzędzie Miasta Garwolina Darek pracował od lutego 1995 roku. Przez...

Czytaj więcej

Lodowisko zmienia się w boisko!

Udostępnij Już w najbliższą sobotę Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie otwiera miejskie lodowisko. I choć brzmi to jak żart, informacja jest jak najbardziej prawdziwa....

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta