Płk Bronisław Maciaszczyk. Spotkania z Żywą Historią w Garwolinie

1 marca będzie miało miejsce wyjątkowe i pierwsze spotkanie z cyklu pn. “Spotkania z Żywą Historią” w Garwolinie. Naszym pierwszym gościem będzie pułkownik Bronisław Maciaszczyk ps. “Józef”, który m.in. przybliży pełną anegdot i osobistych zwierzeń historię swojego życia oraz walk o niepodległość Polski.

W ramach obchodów 600-lecia miasta Garwolina, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie i Miasto Garwolin zapraszają do udziału w cyklu spotkań pn. “Spotkania z Żywą Historią”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 marca 2023 r. (środa), godz. 12:00 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ul. Nadwodna 1. Gościem spotkania będzie płk Bronisław Maciaszczyk, weteran walk o niepodległość Polski, Powstaniec Warszawski, harcerz Szarych Szeregów. Uczestnik działań wojennych – ciężko ranny podczas powstańczego szturmu na placówkę pocztową przy ul. Ząbkowskiej. Jeden z ostatnich kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, oficer Orderu Odrodzenia Polski.Wydarzenie wpisuje się także w powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły pod linkiem PROGRAM WYDARZENIA.

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta