Pierwsza Dama z wizytą u przedszkolaków w Garwolinie

Wśród wielu zainteresowań i ulubionych aktywności dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „BAJKA” w Garwolinie są książki. Szczególnie jeśli zawarte w nich bajki i legendy pomagają zrozumieć otaczający świat i są źródłem inspiracji do nauki i zabawy. Maluchy uwielbiają także przyjmować gości, dlatego do wspólnej lektury zaprosiły Pierwszą Damę.

Ostatniego dnia wakacji Agata Kornhauser–Duda odwiedziła przedszkolaki, którym przeczytała bajki o przyjaźni i zakończeniu lata, wspólnie deklamowano także lubiane wierszyki. Maluchy uważnie wysłuchały historii i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Mówiły o dziecięcych przyjaźniach, wspólnych zabawach i sekretach.

Najmłodsi opowiedzieli o przedszkolnych projektach i odwiedzających placówkę znanych osobach, policjantach czy strażakach, od których uczą się wielu potrzebnych rzeczy, m.in. zasad bezpieczeństwa drogowego. Dzieci z łatwością odpowiadały na pytania Pierwszej Damy o bezpieczną drogę do przedszkola i szkoły, odpowiednie miejsca do gier i zabaw czy przechodzenie przez ulicę.

Przedszkolaki skorzystały z okazji, żeby porozmawiać ze swoim gościem także o codziennym życiu. Mówiły o swoich przygodach i rodzinach, były ciekawe jakie potrawy szczególnie lubi Pierwsza Dama, ile ma lat, jakie są jej obowiązki i czy w Pałacu Prezydenckim znajdują się skarby. Dzieci wykonały układ taneczny, którego nauczyły się podczas wakacji i obiecały odwiedzić Pierwszą Damę w Warszawie.

Agata Kornhauser–Duda podziękowała maluchom za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie, życząc by każdy ich dzień był wspaniałą przygodą, okazją do radości i rozwijania nowych umiejętności. Dzieciom, które jutro dołączą do grona pierwszoklasistów Pierwsza Dama życzyła powodzenia i zapewniła, że szkoła jest miejscem, w którym zdobędą nie tylko wiedzę, ale nawiążą nowe, wspaniałe znajomości, a doświadczenia ze szkolnych lat pozostaną na zawsze w ich pamięci.

Placówka w Garwolinie stosuje nowatorskie metody pracy, o których – podczas późniejszego spotkania – opowiedzieli Małżonce Prezydenta dyrektor Katarzyna Kozłowska i pracownicy przedszkola oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. W przedszkolu prowadzone są projekty opiekuńczo–wychowawczo–dydaktyczne także w ramach współpracy z placówkami oświatowymi i innymi zakładami użyteczności publicznej. Mówiono o metodzie projektów, które pozwalają maluchom budować kompetencje społeczne i emocjonalne, rozwijać predyspozycje do aktywnego zdobywania wiedzy, umiejętności werbalne czy autoprezentacyjne. W placówce zorganizowano kąciki złości, w których dzieci uczą się radzenia sobie z trudnymi emocjami, a także „Biblioteczkę zaufania” ciesząca się szczególnym zainteresowaniem wychowanków i rodziców. Tam też znajduje się wystawa „pamiętników lektur” i wystawa prac dziecięcych.

prezydent.pl

fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta