Pełne energii i dobrej zabawy Dni Garwolina 2019

Dni Garwolina rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności odbyła się akcja promująca całe wydarzenie –  pojawiła się Kapela Warszawska, która zagrała dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku”. W sobotnie popołudnie w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się tradycyjna akademia okolicznościowa z okazji święta miasta. Była to okazja by podsumować miniony rok i wręczyć zasłużonym dla rozwoju miasta pamiątkowe gawrony garwolińskie. Relacja z gali znajduje się: TUTAJ.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w garwolińskiej kolegiacie odprawionej w intencji mieszkańców miasta. Przed  eucharystią krótki rys historyczny dot. historii miasta przedstawił prof. Zbigniew Gnat-Wieteska. Kolorowy korowód prowadzony przez Księcia Janusza I znierający jak co roku rzesze mieszkańców to tradycyjny punkt niedzielnych obchodów. Tuż po oficjalnym otwarciu Dni Grawolina, punktualnie o godz. 12.00 wystartował 10 już bieg „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. W biegu na trasie 10 km i w biegu rodzinnym na 2 km wzięło udział łącznie ponad 700 osób.

Wyniki biegu na 10 km:

  1. IUKHYMCHUK MYKOLA z Ukrainy z czasem 30:51
  2. TUEI HOSEA KIPLAGAT z Kenii z czasem 32:13
  3. ELASRI ABDERRAHIM z Chorzowa z czasem 32:10

Pełne wyniki biegu mozna zleźć: TUTAJ

Wyniki biegu na 2 km:

  1. MATEUSZ KONDEJ z Pilawy z czasem 04:45
  2. ADAM MAKULEC z Wilgi Garwolin z czasem 05:23
  3. MACIEJ WALASEK z RTTL ZTE Radom z czasem 05:32

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespól Wilki, w którym od wielu lat na gitarze solowej gra muzyka z Garwolina – Maciek Gładysz. Wilki to polska grupa popowo-rockowa znana polskiej publiczności od prawie trzydziestu lat. Zespół, który został założony przez Roberta Gawlińskiego, autora tekstów i muzyki, nagrał niezliczoną liczbę przebojów. Najbardziej popularny z nich to chyba ,,Baśka”, która w 2002 roku na festiwalu w Opolu zdobyła główną nagrodę. Przez wiele tygodni gościła na listach przebojów i stała się przebojem tamtego lata. Wilki pojawiły się na garwolińskiej scenie w niedzielę po godzinie 21:00. Koncert gwiazdy wieczoru został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Tuż przed koncertem Burmistrz Miasta Marzena Świeczak i Marszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wręczyły garwolińskiego gawrona gitarzyście zespołu – Maciejowi Gładyszowi. Chwilę wczesniej Pani Marszałek odebrała takie samo wyróżnienie za wkład w rozwój gospodarczy miasta z rąk Burmistrz Miasta Marzeny Świeczak i Przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Jaskuły.

Wcześniej publiczność rozgrzewał duet gitarowy Backstage. a także nasze lokalne gwiazdy, starające się zaistnieć w artystycznym świecie z własnymi utworami. Byli to: solistka Katarzyna Dąbrowska oraz rockowe zespoły TARŁO i Don’t Look Back

Podczas Dni Garwolina można było posłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Orkiestra od lat uświetnia wiele wydarzeń w naszym mieście. Zespół wystąpił w amfiteatrze bezpośrednio po otwarciu Dni Garwolina i starcie biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.

Na garwolińskiej scenie nie zabrakło również młodych talentów z Best Vocal Studio działającym przy Szkole Muzycznej I stopnia w programie ,,Bo jak nie my to kto” . Tym razem wystąpili z towarzyszeniem zespołu z charyzmatycznym liderem, gitarzystą Pawłem Stankiewiczem.

Jak co roku nie zabrakło także tańca. Efekty swojej rocznej pracy zaprezentowały wszystkie szkoły taneczne działające w Garwolinie – szkoła baletowa Dance Now, Street Dance Studio i Studio Ruchu Kordaszewscy oraz nasz eksportowy zespół cheerleaders No Name.

Dni Garwolina to nie tylko muzyka, ale także teatr. Spektakle, jakie czekały w tym roku na mieszkańców miasta oczarowały najbardziej wymagającą publiczność. W niedzielę w Domu Kultury o godzinie 17:00 w sali widowiskowej rozpoczął się maraton teatralny. Wystąpiły: Teatr Mała Rękawiczka ze spektaklami ,,W świecie mitów” i ,,Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira” oraz Teatr ,O!Mamy z premierowym spektaklem „Pozytywka”. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci – dla nich o godz. 16:00 przy placu zabaw wystąpił Teatr Zaułek Animacji z programem ,, Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Więcej zdjęć: fanpage Miasta Garwolin

fanpage Centrum Sportu i Kultury.

 

 

Zobacz również

Awaria sieci wodociągowej

Udostępnij Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Garwolin informuje, że w wyniku dynamicznego spadku temperatur oraz zamarzania gruntu wystąpiła awaria sieci wodociągowej w ulicy Nadwodnej. W związku...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta