Orkiestra kobietom! Koncert w CSiK

Piosenki dla kobiet i o kobietach będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Ze specjalnym koncertem z okazji Dnia Kobiet wystąpi Orkiestra Dęta OSP Garwolin.

12 marca o godzinie 16:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Zespół kilkudziesięciu instrumentalistów oraz wokaliści pod przewodnictwem kapelmistrza orkiestry Zbigniewa Miętusa zaprezentują program przygotowany specjalnie z okazji Dnia Kobiet. W repertuarze znajdą się utwory o kobietach i dla kobiet. Piosenki z pewnością przypadną do gustu nie tylko paniom.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie powstała w 1907 roku i od samego początku pełniła ważną rolę w życiu kulturalnym miasta. Orkiestra bierze aktywny udział w imprezach religijnych, patriotycznych, strażackich i rozrywkowych na terenie Garwolina i całego powiatu. Repertuar orkiestry jest szeroki i obejmuje utwory: religijne, patriotyczne, marszowe, filmowe, swingowe, klasyczne, ludowe i taneczne.

W swojej długoletniej historii orkiestra może poszczycić się wieloma sukcesami. Między innymi w latach 80. trzykrotnie dotarła do finału Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Koszalinie i dwukrotnie zdobyła 1. miejsce. Wychowankowie pracowali w Reprezentacyjnej Orkiestrze Wojska Polskiego, Reprezentacyjnej Orkiestrze PKS, Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Operetce Warszawskiej i Warszawskiej Operze Kameralnej.

Koncert Orkiestry Dętej OSP Garwolin z okazji Dnia Kobiet

12 marca 2023, godz. 16:30

sala widowiskowa CSiK

wstęp wolny

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta