Organizacje wybrały swoich przedstawicieli do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji

W poniedziałek 17 stycznia w sali konferencyjnej urzędu miasta odbyło się pierwsze posiedzenie członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Garwolinie II kadencji. Podczas spotkania burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak podziękowała członkom pierwszej kadencji za reprezentowanie interesów organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Garwolina.

16 stycznia 2022 upłynęła I kadencja Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Garwolinie. Rada powołana przez burmistrza Garwolina na wniosek garwolińskich organizacji pozarządowych działa od 2019 roku. Członkowie pracujący społecznie uczestniczyli w posiedzeniach Rady, która ma charakter konsultacyjny i opiniodawczy. Serdecznie dziękuję wszystkim przedstawicielom Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Garwolinie pierwszej kadencji za reprezentowanie interesów organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców Garwolina – podkreśliła burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym, ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz uchwały Nr XXII/142/2016 Rady Miasta Garwolina z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, terminów i sposobu zgłaszania kandydatur na jej członków, burmistrz miasta powołała zarządzeniem nowych członków Rady na trzyletni okres drugiej kadencji.

W skład Rady II Kadencji weszli:

Przedstawiciele Rady Miasta Garwolina:

 1. Marek Mikulski
 2. Piotr Piesiewicz

Przedstawiciele Burmistrza Miasta Garwolina:

 1. Beata Pasternak
 2. Justyna Wawer

Przedstawiciele organizacji pozarządowych:

 1. Izabela Dziwiszek – Stowarzyszenie Calos Cagathos
 2. Krystian Jończyk – Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”
 3. Anna Kajka – Stowarzyszenie św. Franciszka
 4. Zofia Kisiel – Międzyszkolny Gimnastyczno-Taneczny Uczniowski Klub Sportowy „NO NAME”
 5. Waldemar Mrugała – Garwoliński Klub Sportowy „Wilga” Garwolin
 6. Małgorzata Osiak – Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom
 7. Magdalena Piłka – Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec „Orłów” Garwolin
 8. Wojciech Urbański – Stowarzyszenie „Trzeźwymi Bądźcie”
 9. Anna Zięba – Stowarzyszenie Pomocna Dłoń

Przewodniczącym Rady II Kadencji ponownie został Krystian Jonczyk, wiceprzewodniczącą Izabela Dziwiszek, a sekretarzem Anna Kajka.

Powstanie rady przyczyniło się do polepszenia współpracy pomiędzy samorządem miasta, a organizacjami pozarządowymi. Na jej forum mogą się spotykać przedstawiciele samorządu i sektora pozarządowego, wymieniać poglądami i wypracowywać nowe rozwiązania. Głos rady jest zawsze z uwagą przeze mnie słuchany. Rada jest efektywnym podmiotem dialogu, chociaż dostrzegam w niej jeszcze nie wykorzystany przez nas potencjał. Przed nową radą stoją kolejne wyzwania, które mają wpływ na funkcjonowanie naszej wspólnoty samorządowej i rozwój miasta – powiedziała burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak. Gratuluję i życzę owocnej kadencji – dodała.

 

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta