Opieka wytchnieniowa w Garwolinie – edycja 2023

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie przystąpił do realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego państwowego funduszu celowego na który pozyskano 16 317,45 zł.

Celem Programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Zgodnie z podpisaną umową Wojewoda Mazowiecki przekaże Miastu Garwolin środki na ten cel w kwocie 16 317,45 zł, co stanowi 100% kosztów realizacji zadania pn. „Opieka wytchnieniowa” w 2023 roku i obsługi programu. Miasto Garwolin programem objęło 2 osoby niepełnosprawne.

Wykorzystujemy każdą możliwość pozyskania środków, które pomogą uczynić życie osób z niepełnosprawnością odrobinę łatwiejszym. To co dla jednych jest codziennością dla innych stanowi nie lada wyzwanie. Cieszę się, że dzięki programowi MRiPS członkowie rodzin i opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami zależnymi z Garwolina będą mogli skorzystać z naszej pomocy – podkreśla burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Program będzie realizowany przez MOPS Garwolin.

 

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta