Opieka wytchnieniowa w Garwolinie – edycja 2023

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie przystąpił do realizacji resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego państwowego funduszu celowego na który pozyskano 16 317,45 zł.

Celem Programu jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw. Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Zgodnie z podpisaną umową Wojewoda Mazowiecki przekaże Miastu Garwolin środki na ten cel w kwocie 16 317,45 zł, co stanowi 100% kosztów realizacji zadania pn. „Opieka wytchnieniowa” w 2023 roku i obsługi programu. Miasto Garwolin programem objęło 2 osoby niepełnosprawne.

Wykorzystujemy każdą możliwość pozyskania środków, które pomogą uczynić życie osób z niepełnosprawnością odrobinę łatwiejszym. To co dla jednych jest codziennością dla innych stanowi nie lada wyzwanie. Cieszę się, że dzięki programowi MRiPS członkowie rodzin i opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami zależnymi z Garwolina będą mogli skorzystać z naszej pomocy – podkreśla burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Program będzie realizowany przez MOPS Garwolin.

 

 

Zobacz również

GKS Wilga Garwolin poszukuje trenera

Udostępnij Garwoliński Klub Sportowy Wilga Garwolin poszukuje trenera sekcji lekkiej atletyki. Zarząd klubu ze Sportowej nowego szkoleniowca chce zatrudnić z dniem 1 stycznia 2024 roku....

Czytaj więcej

Bieg mikołajkowy w uroczej aurze

Udostępnij Czapy śniegu, biel, gdzie okiem sięgnąć, spokój i… entuzjaści biegów. Tak było w niedzielę podczas Biegu Mikołajkowego przy zbiorniku retencyjnym. A oprócz tego dużo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta