Ogłoszenie w sprawie zakupu preferencyjnego węgla w mieście Garwolinie

wegiel

Urząd Miasta Garwolina informuje, że w dniu 1 grudnia b.r. Miasto Garwolin podpisało z PGE Paliwa Sp. z o.o. umowę dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych. Dzięki temu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przywieziona zostanie do Garwolina pierwsza partia węgla przeznaczona dla mieszkańców miasta Garwolina, którzy złożyli wniosek o preferencyjny zakup węgla.

Węgiel składowany będzie na terenie kotłowni rejonowej przy ul. Romanówka, zarządzanej przez Zakład Energetyki Cieplnej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Garwolinie (PWiK).

W związku z powyższym przedstawiamy poniżej procedurę zakupu oraz odbioru węgla z w/w lokalizacji:

  • Do zakupu węgla po preferencyjnej cenie uprawniona jest wyłącznie osoba, która złożyła stosowny wniosek w Urzędzie Miasta Garwolina a wniosek ten został pomyślnie zweryfikowany pod kątem warunków określonych w ustawie z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.
  • W przypadku błędów we wniosku, wnioskodawca zostanie wezwany do ich poprawienia.
  • Jeśli z wniosku będzie wynikać, że wnioskodawcy nie przysługuje prawo do zakupu preferencyjnego węgla stosowna informacja zostanie przekazana telefonicznie, mailem lub listownie – w zależności od sposobu wniesienia wniosku.
  • W przypadku pomyślnej weryfikacji wniosku, pracownik Urzędu Miasta Garwolina skontaktuje się z wnioskodawcą na numer telefonu lub mail podany we wniosku,  celem potwierdzenia i podania sposobu płatności za węgiel. Wnioskodawca zostanie poproszony o uiszczenie zapłaty za węgiel na specjalnie utworzone konto Miasta Garwolina numer:

15 9210 0008 0013 8455 2000 0580

a w tytule przelewu koniecznie należy wpisać: WĘGIEL – imię i nazwisko wnioskodawcy wraz z adresem gospodarstwa domowego, na który jest złożony wniosek.

  • Koszt zakupu węgla to 2000 zł brutto (dwa tysiące zł) za tonę.
  • Po zaksięgowaniu wpłaty na konto osoba upoważniona z Urzędu, telefonicznie przekaże informację wnioskodawcy podając miejsce i termin odbioru węgla.
  • Węgiel może odebrać tylko wnioskodawca lub osoba pisemnie upoważniona przez wnioskodawcę. W obu przypadkach należy legitymować się dowodem tożsamości.
  • DOWÓZ jest zapewniony przez Spółkę PWiK w Garwolinie NIEODPŁATNIE lub jeżeli ktoś woli we własnym zakresie.

UWAGA!

  • Nie należy dokonywać płatności za węgiel, dopóki weryfikacja wniosku nie zostanie potwierdzona telefonicznie przez pracownika Urzędu Miasta Garwolina.
  • Miejsce i termin odbioru węgla będzie ustalany dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Urzędu.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 
tel. 25/786 42 28 lub 25/ 786 42 11 lub 25/ 786 42 43

 


 

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta