Od dziś w Garwolinie korzystamy z parkometrów w SPP

Strefa Płatnego Parkowania

Zgodnie z harmonogramem prac firma DEJW odpowiedzialna za zorganizowanie, wdrożenie i prowadzenie obsługi Strefy Płatnego Parkowania na terenie miasta Garwolina uruchomiła dziś parkometry i biuro obsługi. Przedstawiciele firmy i pracownicy Urzędu Miasta służą także w terenie pomocą przy obsłudze nowych urządzeń.

Gdzie spotkamy płatne parkometry

Strefa Płatnego Parkowania (SPP) w Garwolinie obejmuje 241 miejsc postojowych, w tym 13 miejsc postojowych wyznaczonych dla pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową dla niepełnosprawnych, które znajdują się w granicach w/w dróg publicznych. Teren strefy obejmuje ulice w centrum miasta z największym natężeniem ruchu. To właśnie tutaj ustawiono automaty:

  • Olimpijska – 2 parkometry
  • Nadwodna – 1 parkometr
  • Krótka – 1 parkometr
  • Kościuszki – 1 parkometr
  • Kościelna – 1 parkometr
  • Żwirki i Wigury – 2 parkometry
  • Wolna – 2 parkometry
  • Szkolna – 1 parkometry
  • Polska – 1 parkometr

Opłaty za parkowanie w SPP w Garwolinie obowiązują w godz. od 8:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku. W pozostałe godziny w dni robocze oraz w soboty, niedziele i święta parkowanie w SPP jest bezpłatne.

Jak zapłacić

Instrukcja opłaty jest umieszczona na każdym parkometrze. Opłaty za czas postoju można uiścić na kilka sposobów. Od dziś w parkometrach możliwa jest  płatność bilonem. Przyjmowane są nominały od 0,10 zł do 5,00 zł. Parkometry nie wydają reszty. Klienci mogą dokonać także opłaty bezgotówkowej w parkometrach poprzez kartę płatniczą zbliżeniową PayPass i PayWave, BLIK czy bezpłatną mobilną aplikację https://smsadminpark.pl/.

Informujemy, że istnieje również możliwość wykupienia karty abonamentowej w Biurze Obsługi Strefy Płatnego Parkowania, które mieści się przy ul. Staszica 15 – w podwórku Urzędu Miasta w budynku B (MOPS). Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 17:00.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia dedykowanej strony Strefy Płatnego Parkowania w Garwolinie i zapoznania się z funkcjonowaniem strefy oraz obsługą parkomatów www.adminpark.pl/garwolin. Na stronie internetowej Urzędu Miasta znajduje się także specjalna zakładka w menu głównym dla mieszkańca, na której będziemy Państwa informować o wszelkich aktualizacjach dotyczących SPP w Garwolinie https://garwolin.pl/category/strefa-platnego-parkowania/.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta