O przemocy w rodzinie z Katarzyną Surmiak-Domańską

Za tym reportażem kryje się uniwersalna opowieść o prawdzie i kondycji człowieka. “Mokradełko” to książka o ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji ekstremalnej i którzy nie potrafią stawić jej czoła. Porozmawiajmy o zjawisku przemocy w rodzinie i o tym, jak wspierać osoby, które są krzywdzone przez najbliższych. Pomaganie nie jest łatwe, ale nasza postawa i reakcja mogą być jedyną szansą dla ofiary.

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie we współpracy z Miastem Garwolin, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Garwolinie, Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Garwolinie oraz garwolińskim Klubem Seniora zaprasza na spotkanie z reportażystką Katarzyną Surmiak-Domańską. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 lipca 2021 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

Książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej wzbudzają w czytelnikach duże emocje. Nie inaczej jest z książką “Mokradełko”. Temat przemocy jest tematem trudnym i taki też jest reportaż – trudny, gdyż stawia szereg niewygodnych pytań, na które czytelnik sam musi znaleźć odpowiedź. Na spotkaniu porozmawiamy o ekstremalnej historii bohaterów książki, o zjawisku przemocy w rodzinie i o tym, jak wspierać osoby, które są krzywdzone przez najbliższych. Pisarka, dziennikarka i reportażystka przybliży także tajniki swojego zawodu. Od wielu lat związana jest z „Gazetą Wyborczą”. Publikuje reportaże, wywiady i eseje o tematyce społecznej i kulturalnej. Jej teksty ukazują się w dodatkach „Gazety Wyborczej”: „Duży Format”, „Wysokie Obcasy” oraz czasopiśmie „Książki. Magazyn do czytania”.

Wydarzenie na FB Przemoc w rodzinie – spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do udziału w spotkaniu za pośrednictwem smsa tel. 887 884 471 lub mailowo danuta.kalinowska@ra.policja.gov.pl

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta