Nowy stadion w Garwolinie coraz bliżej

Przetarg na modernizację bieżni lekkoatletycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie stadionu miejskiego w Garwolinie został rozstrzygnięty. Postępowanie wygrała firma PANORAMA Obiekty Sportowe sp. z o.o. z Piaseczna z ofertą w kwocie 6 252 896,88 zł. W dniu wczorajszym, 18 kwietnia br. podpisaliśmy umowę na realizację zadania.

W ostatnich dniach Miasto Garwolin rozstrzygnęło przetarg na realizację zadania „Rozwój infrastruktury sportowej na terenie miasta Garwolina”. Najwyższą liczbę punktów w kryterium oceny ofert uzyskała firma Panorama Obiekty Sportowe sp. z o.o. i to ona będzie realizować inwestycję na miejskim stadionie. Wartość brutto przedstawionej oferty wynosi 6 252 896,88 zł. Miasto Garwolin w ubiegłym roku pozyskało na ten cel środki zewnętrze w wysokości 5 430 000 zł z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego oraz drugiej edycji rządowego programu Polski Ład.

W ramach projektów na miejskim stadionie zostanie przebudowana trybuna widowiskowa, a bieżnia lekkoatletyczna przejdzie całkowitą przebudowę. W ramach przebudowy bieżni zaprojektowano zmianę rodzaju nawierzchni oraz korektę geometrii i spadków. Realizowany będzie wariant 4 torowej bieżni okrężnej o długości 400m oraz jako przedłużenie prostego odcinka bieżni okrężnej 6-cio torowa bieżnia prosta o długości 130m. Powstaną także nowe bieżnie do skoku w dal oraz wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą. W ramach przebudowy trybuny zaprojektowano przebudowę zadaszenia, wymianę posadzek, wymianę siedzisk trybun wraz z konstrukcja wsporczą, remont pomieszczenia spikera oraz wykonanie dodatkowych robót budowlanych adaptacyjnych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania obiektu budowlanego tj., przebudowę oświetlenia, wykonanie systemu nagłośnienie trybun i boiska oraz monitoringu.

Wykonawca ma teraz 450 dni na wykonanie przedmiotu zamówienia. – Dzięki świetnej pracy urzędników, zaangażowaniu władz Samorządu Mazowsza, w szczególności Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej oraz współpracy parlamentarzystów Henryka Kowalczyka – Posła RP i Marii Koc – Senator RP pozyskaliśmy na ten cel środki zewnętrze w wysokości 5 430 000 zł z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego oraz drugiej edycji programu Polski Ład – podkreśla burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. – Cieszymy się wspólnie z Jarosławem Kargolem – dyrektorem Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie , Waldemarem Mrugałą – prezes GKS Wilga Garwolin  i dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do rozwoju infrastruktury sportowej w Garwolinie podsumowuje.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo pod linkiem Garwolin z Mazowszem inwestują w sport i kulturę oraz pod linkiem Rozwój infrastruktury sportowej w Garwolinie w ramach II edycji Polskiego Ładu z promesą wstępną.

Stadion miejski obecnie …

Zobacz również

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Udostępnij LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta