Nasze kino Wilga drugie w Polsce. To dzięki Wam!

Ponad tysiąc seansów, 94 tys widzów, wzrost frekwencji o ponad 15 proc. i średnio 91 osób na seansie. Te zeszłoroczne wyniki sprawiły, że Kino „Wilga” dwukrotnie zajęło 2. miejsce wśród kin w Polsce. Wśród dobrych informacji jest także to, że wkrótce w kinie kolejne zmiany. Już nie trzeba będzie drukować biletów, a w bufecie na widzów będą czekały kawa, herbata, popcorn karmelowy i wata cukrowa.

Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego portal www.boxoffice-bozg.pl opracował wyniki, jakie osiągnęło 20 najlepszych pod względem widowni kin, które posiadają jedną lub dwie sale projekcyjne i są jedynymi kinami w swoich miastach w roku 2019. W tym rankingu Kino „Wilga” zajmuje 7 miejsce, ale wśród kin jednosalowych jest na drugiej pozycji.

Wyprzedza go tylko kino w 30-tysięcznym Grodzisku Mazowieckim z 375 miejscami na sali. Największą średnią liczbę widzów na seans wśród wszystkich kin w Polsce  ma Busko-Zdrój (101), gdzie jest mała liczba seansów, ale za to duża liczba kuracjuszy. Na drugim miejscu jest Garwolin – 91 widzów na seans.

Portal przedstawił też wyniki dotyczące widowni w 200 miastach z największą frekwencją w roku 2019 r. Na tej liście Garwolin (94 tys. widzów) zajmuje 87 miejsce. Wyprzedza go 40-tysięczne Świnoujście (102 tys. widzów) posiadające 2 kina – Cinema 3D i Kino 360 xd ze średnią na seans 10 widzów.

– Ten rewelacyjny wynik naszego kina i dwukrotne podium w rankingu polskich kin to zasługa naszych mieszkańców i gości, którzy korzystają z naszej oferty. W tym miejscu chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować za zaufanie – mówi Jacek Pasternak, kierownik Kina „Wilga”.

Będzie remont! Kolejne dofinansowanie z PISF

Od 14 lat, każdego roku, Kino „Wilga” jest beneficjentem dofinansowań państwowych. Otrzymaneśrodki przyczyniły się bezpośrednio do podniesienia standardu placówki, wzrostu jakości projekcji, a coza tym idzie zwiększenia liczby widzów z 24 tysięcy w 2010 roku do 94 tysięcy w roku ubiegłym.

Również w tym roku otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na remont oświetlenia, klimatyzacji i wentylacji sali kinowej. Zostanie też zakupiony skaner do skanowania biletów na ekranie telefonu widza.

Na widzów będzie czekał popcorn karmelowy, wata cukrowa, kawa i herbata, których dotychczas nie było w sprzedaży.

Wesprzyj kino, kup bilet!

To wszystko oczywiście dopiero wtedy, kiedy kino będzie mogło wznowić swoją działalność. W związku z epidemią korona wirusa wszystkie kina w Polsce są w trudnej sytuacji finansowej. Widzowie mogą wesprzeć Kino „Wilga”, kupując już teraz bilet do wykorzystania na dowolny seans filmowy (wyjątkiem są seanse „Kina w szpilkach”) w cenie 16 zł na stronie www.wspieramy-kina.pl 

Bilet jest  ważny do końca 2020 roku.

materiały prasowe CSiK

Zobacz również

Ferie w Bibliotece

Udostępnij Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza do skorzystanie z oferty “Ferie w bibliotece” W pierwszym tygodniu ferii bibliotekarze przygotowali zajęcia dla młodszych dzieci, w...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta