Na co idą moje pieniądze

Budżet miasta – to plan dochodów i wydatków stanowiący podstawę gospodarki finansowej gminy. Miasto Garwolin przystąpiło do projektu „na co idą moje pieniądze” który ma na celu prezentację budżetu miasta w jasny i przystępny sposób. Przyjmujemy punkt widzenia mieszkańca i pokazujemy, w jakim stopniu przyczynia się on do rozwoju swojej miejscowości, płacąc w niej podatki.

Źródłem prezentowanych danych jest aktualna uchwała budżetowa. Przedstawiamy plan dochodów i wydatków ogółem, zadania inwestycyjne, oraz tzw. Prognozę PIT. Za pomocą „Suwaka Nacoidamojepieniadze.pl” każdy może sprawdzić, jaka część jego podatku PIT trafia do poszczególnych rozdziałów budżetowych.

W prezentacji przedstawiamy Prognozę PIT, z której możemy się dowiedzieć, o ile zwiększyłyby się wpływy do budżetu, gdyby podatek dochodowy został rozliczany w Garwolinie przez wszystkich mieszkańców.

 

Zobacz również

Wesołych świąt

Udostępnij Udostępnij Podobne tematyŚwiętujemy 100-lecie odzy...Bekierska - przedstawieni...Marzena Świeczak Burmistr...Pozyskujemy środkiPozyskano środki na wypos...Harcerze z Betlejemskim Ś...Samorząd Województwa Mazo...W trosce o nasze miastoZapraszamy mieszkańców na...Informacja...

Czytaj więcej

Miejskie inwestycje

Udostępnij Wiosenna aura sprzyja inwestycjom i przebudowom w mieście. Ulice Boczna i Bekierskiej, modernizacja placu zabaw na Zarzeczu, modernizacjia siedziby Urzędu Miasta to ropoczęte już...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta