Na co idą moje pieniądze

Budżet miasta – to plan dochodów i wydatków stanowiący podstawę gospodarki finansowej gminy. Miasto Garwolin przystąpiło do projektu „na co idą moje pieniądze” który ma na celu prezentację budżetu miasta w jasny i przystępny sposób. Przyjmujemy punkt widzenia mieszkańca i pokazujemy, w jakim stopniu przyczynia się on do rozwoju swojej miejscowości, płacąc w niej podatki.

Źródłem prezentowanych danych jest aktualna uchwała budżetowa. Przedstawiamy plan dochodów i wydatków ogółem, zadania inwestycyjne, oraz tzw. Prognozę PIT. Za pomocą „Suwaka Nacoidamojepieniadze.pl” każdy może sprawdzić, jaka część jego podatku PIT trafia do poszczególnych rozdziałów budżetowych.

W prezentacji przedstawiamy Prognozę PIT, z której możemy się dowiedzieć, o ile zwiększyłyby się wpływy do budżetu, gdyby podatek dochodowy został rozliczany w Garwolinie przez wszystkich mieszkańców.

 

Zobacz również

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie

Burmistrz Miasta Garwolina i Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zapraszają, dotychczas niediagnozowanych i nieleczonych z powodu cukrzycy, którzy ukończyli 60 lat, do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH BADANIACH I KONSULTACJACH LEKARSKICH mających na celu pomoc we wczesnym rozpoznaniu tej choroby. Termin: 15 grudnia 2019, niedziela, w godzinach 9:00 - 16:00 Miejsce: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ul. Nadwodna 1 Zakres badań i konsultacji lekarskich obejmuje między innymi:

Czytaj więcej

Bezpieczniej na ogródkach działkowych

Udostępnij W 2019 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego przyjął do realizacji „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2019”. Jest to inicjatywa mająca na celu zaspokojenie potrzeb rodzinnych...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta