Musicalowy debiut rodem z Garwolina

O tym, że Garwolin i okolice miasta są “kopalnią” wokalnych talentów, wiadomo nie od dziś. A potwierdzą to wokalistki z Zespołu Szkół Artystycznych w Garwolinie, które wystąpią już jutro na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie między innymi obok Elżbiety Zapendowskiej, Hanny Piasecznej i Aurelii Luśni. Razem z twórcami zapraszamy Państwa na “Kongo” – pierwszy w historii miasta musical przygotowany w Garwolinie. To historia o zawiści, akceptacji i lęku, ale niepozbawiona humoru, energii, a przede wszystkim świetnej muzyki. Zanim musical ruszy w Polskę, będzie miał tu także swoją premierę 22 października. A dzień przed, już jutro, w czwartek 21 października pokaz przedpremierowy, na który można kupić bilety.

„Kongo” to z pozoru prosta historia o grupie młodzieży tworzącej własne przedstawienie oraz towarzyszących im w związku z tym problemom: zawiści, akceptacji, lęku. Z czasem okazuje się jednak, że pod maską buntu, agresji czy eskapizmu kryją się prawdziwe życiowe dramaty, a tytułowe Kongo staje się nie mniej obcym miejscem niż dom najbliższych znajomych. Muzyczną inspirację spektaklu stanowią najnowsze, poprockowe musicale jak „Ghost” czy „Waitress” pokazywane na teatralnych deskach całego świata. „Kongo” to najbardziej palące problemy pokolenia wchodzącego właśnie w dorosłość. To spektakl, który jak w soczewce skupia największe wyzwania współczesnego świata. Nie zabraknie oczywiście świetnej muzyki, energii i humoru.

Autorami scenariusza są Hanna Piaseczna – aktorka teatralna i telewizyjna, scenarzystka, reżyserka, producentka teatralna i muzyczna oraz Paweł „Kadłub” Stankiewicz – gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent muzyczny współpracujący między innymi z Michałem Bajorem, Krzysztofem Warlikowskim, Dorotą Osińską czy Natalią Sikorą. Paweł Stankiewicz napisał muzykę oraz teksty do musicalu, a Hanna Piaseczna jest także reżyserem spektaklu i producentem całego przedsięwzięcia. O przygotowanie wokalne zadbała Aurelia Luśnia – wokalistka i trenerka wokalna, od wielu lat kształcąca głosy w Zespole Szkół Artystycznych w Garwolinie. I to właśnie uczniowie i absolwenci szkoły wystąpią w musicalu „Kongo”. Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć: Kamilę Figielską, Gustawa Klyszcza, Izabelę Bożek, Patrycję Woźniak, Weronikę Liszewską, Małgorzatę Przybysz, Aleksandrę Tudek, Aleksandrę Narojczyk, Wiktorię Piorun oraz Martynę Gozdalik.

Młodzi wokaliści wystąpią u boku nie tylko Aurelii Luśni i Hanny Piasecznej, ale także krytyka muzycznego i specjalistki od emisji głosu Elżbiety Zapendowskiej, która w musicalu gra surową Elę, z ogromną pasją szukającą talentów wśród młodzieży.

Radości nie kryje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina, dla której musical rodem z Garwolina będzie spełnieniem marzeń. Dziękuję wszystkim twórcom i aktorom, którzy stworzyli to piękne, także edukacyjne dzieło. Ciesze się, że będzie mogła obejrzeć go szersza publiczność, nie tylko garwolińska – podkreśla. O tym, że Garwolin i okolice miasta są “kopalnią” wokalnych talentów, wiadomo nie od dziś. W rozwijaniu tych talentów ogromna zasługa Zespołu Szkół Artystycznych na którego czele stoi niezastąpiony Radosław Mitura. Jesteście naszą inspiracją i dumą. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego miasta oraz jego promocję. Serdecznie gratuluję osiąganych sukcesów i życzę kolejnych, znakomitych dokonań – dodaje.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Garwolin.

Od dwóch miesięcy na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwają próby i intensywne przygotowania do spektaklu. Zanim musical ruszy w Polskę, będzie miał swoją premierę właśnie w Garwolinie, już 22 października. Wcześniej przedpremierowo będą mieli okazję obejrzeć go uczniowie garwolińskich szkół, a także wszyscy chcący obejrzeć to wyjątkowe widowisko.

Bilety można zakupić online oraz w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Więcej informacji o musicalu „Kongo”, jego twórcach oraz aktorach można znaleźć na kanałach w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/kongo_musical/

https://www.youtube.com/channel/UC4K3SgrNdt_AFYOzYmvu-Lg

https://www.facebook.com/Musical-Kongo-105491985190688

https://vm.tiktok.com/ZMRKvTr2E/

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta