Miejski etap konkursu Bezpieczeńswo w Ruchu Drogowym

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych aspektów wychowania dzieci i młodzieży. Za stworzenie i zapewnienie bezpieczeństwa odpowiedzialni jesteśmy wszyscy.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach Burmistrz Miasta była organizatorem Miejskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Główny cel turnieju to popularyzacja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzony turniej był jednym z etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a jego laureaci będą reprezentować miasto na szczeblu eliminacji powiatowych.

Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 28 marca 2019 rokuw siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 al. Żwirki i Wigury 16. Do udziałuw rywalizacji przystąpili uczniowie miejskich publicznych szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych z placówek z terenu miasta.

Witając uczestników i opiekunów grup Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak zwróciła szczególną uwagę na szeroko rozumiany temat bezpieczeństwa jako jednego z najważniejszych aspektów wychowania dzieci i młodzieży.

Konkurs składał się z kilku etapów:

  • Konkurencje teoretyczne – test wiedzy i test skrzyżowań.
  • Konkurencja praktyczna – jazda rowerem po torze sprawnościowym.
  • Konkurencja praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna.

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii szkół podstawowych

  • drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie w składzie: Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Filip Świętulski, Bartłomiej Baran

w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów (klasy 7,8, 3 gimnazjium)

  • drużyna klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie
    w składzie: Natalia Zalech, Michał Michalik, Michał Barański

Opiekunem obu zwycięskich drużyn jest Pani Barbara Kędziorek.

Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Miasto Garwolin. Zwycięzcy będą także reprezentować Garwolin w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał upominek oraz dyplom za udział w wydarzeniu.

 

Zobacz również

Uroczyste podpisanie umowy

Udostępnij W dniu 11 lipca bieżącego roku w siedzibie Urzędu Miasta Garwolina, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy dofinansowania zadania pod nazwą „Budowa dróg publicznych i...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta