Miasto Garwolin Samorządowym Liderem Edukacji

29 listopada 2011 roku burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i sekretarz Miasta Garwolin Cezary Tudek wzięli udział w uroczystości wręczenia certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” dla naszego miasta.

Uzyskanie certyfikatu oznacza, że Miasto Garwolin wyróżnia się na tle innych podmiotów samorządowych pod względem inwestycji w oświatę i działalności na rzecz jej rozwoju, realizuje wartościowe projekty edukacyjne adresowane do młodzieży i nauczycieli, posiada szczególne osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju naukowego, sportowego i kulturalnego oraz dba o rozwój na poziomie lokalnym gospodarki  opartej na wiedzy.

Wręczenie certyfikatów odbyło się w Krakowie, w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Garwolin uzyskał to wyróżnienie dzięki udziałowi w I edycji ogólnopolskiego konkursu dla Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Public Relations Przemysław Ruta Communication.

Patronat honorowy nad konkursem i programem certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji” sprawował Parlament Europejski.

 

Zobacz również

Dzień Dziecka Utraconego w Garwolinie

Udostępnij 15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego, niezwykle ważny dzień dla rodziców, którzy tracą swoje nienarodzone dzieci. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego odbył...

Czytaj więcej

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta