Miasto Garwolin – Samorządem Przyjaznym Szkole

Kształcenie i wychowanie młodego pokolenia jest szczególnie ważnym zadaniem publicznym pełnionym przez samorządy na rzecz swoich wspólnot. O jego znaczeniu, w dobie ciągle zmieniającej się rzeczywistości, rozwoju nowych technologii i konieczności ciągłego dokształcania nie trzeba nikogo przekonywać. Ogromną rolę w tym względzie ma także poziom nauczania w szkołach, co w oczywisty sposób wpływa na podniesienie ich renomy. Dlatego też, możemy czuć dumę i radość, że miasto Garwolin, jako organ prowadzący otrzymało ponownie tytuł „Samorządu Przyjaznego Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów”.

Tytuł ten został przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które wspólnie od 2000 roku prowadzą program Szkoła Ucząca Się. Organizatorzy honorują tym tytułem samorządy, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju szkół, jako instytucji uczących się i promują edukację skoncentrowaną na rozwijaniu przez uczniów kompetencji kluczowych.

Oficjalne wręczenie tytułu odbyło się w piątek, 6 czerwca 2014 roku na Zamku Królewskim w Warszawie w czasie Spotkania Samorządowców i Dyrektorów Szkół, które było częścią XV Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Prezentacja projektów odbywała się pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

 

Zobacz również

Dzień Dziecka Utraconego w Garwolinie

Udostępnij 15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego, niezwykle ważny dzień dla rodziców, którzy tracą swoje nienarodzone dzieci. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego odbył...

Czytaj więcej

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta