Miasto Garwolin – Samorządem Przyjaznym Szkole

Kształcenie i wychowanie młodego pokolenia jest szczególnie ważnym zadaniem publicznym pełnionym przez samorządy na rzecz swoich wspólnot. O jego znaczeniu, w dobie ciągle zmieniającej się rzeczywistości, rozwoju nowych technologii i konieczności ciągłego dokształcania nie trzeba nikogo przekonywać. Ogromną rolę w tym względzie ma także poziom nauczania w szkołach, co w oczywisty sposób wpływa na podniesienie ich renomy. Dlatego też, możemy czuć dumę i radość, że miasto Garwolin, jako organ prowadzący otrzymało ponownie tytuł „Samorządu Przyjaznego Szkole Rozwijającej Uczenie się Uczniów”.

Tytuł ten został przyznany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, które wspólnie od 2000 roku prowadzą program Szkoła Ucząca Się. Organizatorzy honorują tym tytułem samorządy, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju szkół, jako instytucji uczących się i promują edukację skoncentrowaną na rozwijaniu przez uczniów kompetencji kluczowych.

Oficjalne wręczenie tytułu odbyło się w piątek, 6 czerwca 2014 roku na Zamku Królewskim w Warszawie w czasie Spotkania Samorządowców i Dyrektorów Szkół, które było częścią XV Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Prezentacja projektów odbywała się pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

 

Zobacz również

Komunikat SPZOZ

Udostępnij Wracamy do normalności! Od czerwca SPZOZ w Garwolinie wznawia działalność poradnia chirurgiczna konsultacyjna w której przyjmować i kwalifikować do planowych operacji chirurgicznych będą specjaliści...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta