Medale za zasługi dla obronnosci kraju

Zgodnie z prośbą Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Garwolinie dotyczącą wniosków o nadanie medalu za zasługi dla obronności kraju, Burmistrz Garwolina zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie kandydatów do nadania takiego medalu przez Ministra Obrony Narodowej. Medal za zasługi dla obronności kraju nadawany będzie dla rodziców, których troje lub więcej dzieci odbyło jakikolwiek rodzaj służby wojskowej.

Z uwagi, iż żadna instytucja państwowa ani samorządowa nie prowadzi takiej ewidencji prosimy o wskazywanie rodzin, w których troje lub więcej dzieci odbywało (lub odbywa) służbę wojskową. Zgłaszać mogą się osobiście lub telefonicznie rodzice spełniający wyżej opisany warunek (którzy nie zostali dotychczas wyróżnieni takim medalem) oraz osoby postronne mające pewną wiedzę, że ich sąsiedzi, krewni lub znajomi wychowali troje lub więcej żołnierzy.

Informacje o rodzicach żołnierzy składać można osobiście w Urzędzie Miasta Garwolin Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego budynek B(w podwórzu) pokój 28 lub telefonicznie na nr telefonu 25 786 42 11 ewentualnie elektronicznie na adres email umg.mcr@garwolin.pl. Podać należy dane osobowe rodziców i tych dzieci, które odbywały służbę wojskową. Zgłoszenia będą weryfikowane przez Wojskową Komendą Uzupełnień w Garwolinie.

Zobacz również

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Udostępnij Wraz z Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną zapraszamy na spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką, autorką ekranizowanych bestsellerów Ałbeną Grabowską, które odbędzie się w piątek 21 lutego...

Czytaj więcej

Czyste powietrze – zdrowy wybór

Przypominamy mieszkańcom Miasta Garwolina, że trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. To kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta