Mazowsze wspiera nasze Ochotnicze Straże Pożarne

Samorząd Mazowsza od wielu lat wspiera Ochotnicze Straże Pożarne z Garwolina, dofinansowując niezbędne inwestycje. W ubiegłym tygodniu Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowy z członkami Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiną Ewą Orzełowską i Elżbietą Lanc na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie i w Zawadach.

Dzięki wsparciu Mazowsza w kwocie 65 000,00 zł w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Zawady przy ul. Ogrodowej przeprowadzony zostanie remont m.in. zostaną wymienione drzwi garażowe i postawiona wiata wraz z utwardzeniem powierzchni. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie będą mogli wykorzystać nowy sprzęt do działań ratowniczych. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 35 000,00 zł dofinansowania na zakup rozpieracza kolumnowego z zasilaniem akumulatorowym.

To kolejne ważne wsparcie dla naszych dzielnych strażaków. Ochotnicy nie tylko gaszą pożary czy pomagają podczas klęsk żywiołowych, ale bardzo często jako pierwsi udzielają pomocy ofiarom wypadków. Dlatego właśnie ta nasza pomoc ma tak ogromne znaczenie –  podkreśliła Marszałek Janina Ewa Orzełowska

To nie jedyne środki przyznane naszym OSP. W lipcu podpisano umowy na dofinansowanie modernizacji budynku OSP Garwolina, a także na zakupy sprzętu dla OSP Leszczyny. Pisaliśmy o tym tutaj

Bardzo dziękuję za kolejne ważne wsparcia dla jednostek działających na terenie Garwolina. To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję z całego serca – mówiła Burmistrz Marzena Świeczak.

W uroczystości podpisania umów udział wzięli: prezes OSP Garwolin Roman Maszkiewicz, sekretarz OSP Zawady Janusz Krawczyk i Agata Gajewska Kierownik Wydziału Finansowego.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta