Mazowsze wesprze Garwolin w budowie lodowiska

Dziś, podczas wizyty w Garwolinie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Członków Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej i Elżbiety Lanc podpisana została umowa na dofinansowanie budowy sezonowego lodowiska w Garwolinie.  Aż 3,9 mln zł przekaże Samorządowi Miasta Garwolin na inwestycję Sejmik Województwa Mazowieckiego.

16 marca Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę o dofinansowaniu budowy zadaszonego, sezonowego lodowiska w Garwolinie w kwocie 3 900 000,00 zł. Mieszkańcy Garwolina otrzymają wsparcie finansowe dzięki aplikowaniu o fundusze zewnętrzne  w naborze dot. Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.

Dziś, 27 maja 2021 roku w Dniu Samorządu Terytorialnego , w siedzibie Urzędu Miasta Garwolina, miało miejsce uroczyste podpisanie umowy dofinansowania zadania przez przedstawicieli Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta Katarzyny Nozdryn-Płotnickiej. To kolejny wielki krok w kierunku realizacji planowanej inwestycji . Lodowisko będzie integrować nie tylko naszą społeczność lokalną, ale będzie służyło całemu powiatowi. Ponad 100 tyś. mieszkańców powiatu będzie mogło korzystać z lodowiska w Garwolinie – powiedziała Burmistrz  składając podziękowania Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, Członkom Zarządu Janinie Ewie Orzełowskiej i Elżbiecie Lanc za wsparcie, życzliwość i współpracę. Razem budujemy Garwolin na Mazowszu. Razem budujemy Mazowsze w Garwolinie – podkreśliła. Wielkie słowa uznania skierowała również do radnych Rady Miasta Garwolina na czele z Przewodniczącym Jarosławem Jaskułą, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych przedsięwzięć. Słowa podziękowania przekazała także pracownikom Urzędu Miasta i jednostek.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj. To było marzenie pani burmistrz i marzenie wielu osób, które kierowały do mnie, do nas prośbę o to wsparcie. Suma 3,9 mln zł  przyczyni się do tego, że powstanie naprawdę piękny, funkcjonalny i użyteczny obiekt – powiedział Marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Jak ostatnio byliśmy z panem marszałkiem w Garwolinie, to pani burmistrz nie omieszkała pokazać nam tego miejsca w którym będzie lodowisko. Dzisiaj przyjeżdżamy już z konkretną umową. Jak byliśmy u Państwa na spotkaniach i rozmawialiśmy z ludźmi, którzy uczestniczą w tym procesie  przygotowania tej inwestycji to wszyscy bardzo zgodnie mówili, że jest to bardzo ważna inwestycja. Chciałabym pogratulować pani burmistrz skuteczności, ale również świetnego przygotowania wniosku. Bo przecież bez tego akcesu nic by nie było. Oczywiście radnym również, bo potrzebny jest wkład własny. A dzięki zgodzie w radzie można wiele rzeczy zrobić – podkreśliła Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Samorząd miasta jest bardzo prężny w pozyskiwaniu pieniędzy, bo wszędzie, gdziekolwiek się coś ukaże to te wnioski są składane. Najłatwiej wydaje się te środki, które ma się w kieszeni, najtrudniej jest pozyskać. A dzięki temu, że macie państwo aktywnych zarządzających, macie państwo dodatkowe środki, które trafiają właśnie tutaj do Garwolina. Przed nami jest jeszcze kilka umów,  które będziemy podpisywać na dofinansowanie i jestem przekonana, że pojawimy się nie raz i nie dwa w Garwolinie, bo za chwilę proszę państwa dofinansowanie żłobka na kwotę ponad 1,2 mln. – dodała.

Pani burmistrz to wielka sprawa, bo w tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Samorządu Terytorialnego, możemy zadedykować wspólnocie samorządowej w Garwolinie konkretne wsparcie finansowe, które otrzymują państwo spośród 88 wniosków na Mazowszu. Bardzo się cieszę z takich wniosków, które dotyczą młodzieży, rozwoju sportu, bo to oznacza jedno, że budujemy tą przestrzeń tą wielką wspólnotę, ten piękny Garwolin dla przyszłych pokoleń, dla zdrowych pokoleń, szczególnie w czasie pandemii jest to istotne – powiedziała Wicemarszałek Elżbieta Lanc.

O szczegółach inwestycji budowy sezonowego lodowiska pisaliśmy tutaj https://garwolin.pl/mazowsze-dofinansuje-lodowisko-w-garwolinie/

W spotkaniu udział wzięli także m.in. Wiceprzewodniczący Rady Andrzej Ostolski, Radny Marek Łagowski, Sekretarz Miasta Cezary Tudek, Dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol, Kierownik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Wojciech Zalewski, Kierownik Wydziału Promocji Miasta i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Beata Pasternak, pracownicy urzędu oraz media.

Poniżej przedstawiamy wizualizację inwestycji.

Dziś jest szczęśliwy dzień dla miasta Garwolina. W samym miesiącu maju na inwestycje w Garwolinie z Mazowsza trawi łącznie imponująca kwota dofinansowania, bo ponad 5,5 mln zł. Jestem bardzo szczęśliwa, bo przekroczyło to nasz cel, budżet inwestycyjny, który mieliśmy zaplanowany na inwestycje w mieście. Bardzo państwu dziękuję – zaznaczyła Burmistrz Miasta. O szczegółach wszystkich inwestycji poinformujemy niebawem na www.garwolin.pl.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta