Mazowsze dofinansuje lodowisko

Mazowsze dofinansuje lodowisko: Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Janina Orzełowska Województwa Mazowieckiego, Waldemar Mrugała

Pozyskujemy fundusze zewnętrzne dla miasta. 16 marca Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę o dofinansowaniu budowy zadaszonego lodowiska w Garwolinie w kwocie 3 900 000,00 zł.

Z całego serca dziękuję Sejmikowi Mazowsza, w szczególności Zarządowi Województwa Mazowieckiego, a także przyjaciołom naszego miasta Marszałkowi Adamowi Struzikowi i Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za pozytywne spojrzenie na potrzeby miasta i jego mieszkańców – powiedziała Marzena Świeczak Burmistrz Miasta Garwolina. Wsparcie finansowe otrzymamy dzięki złożonemu wniosku w naborze dot. Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Uchwała Sejmiku Mazowsza to kolejny wielki krok w kierunku realizacji planowanej inwestycji – dodaje.

Historia lodowiska w Garwolinie sięga w 2008 roku, kiedy powstały projekty pływalni Garwolanka i krytego lodowiska. Później zdecydowano, że lodowiska póki co nie będzie. Obiekt spełnia wszystkie wymagania związane z lokalizacją tego typu obiektu, pozwolenie na budowę jest wciąż aktualne. Powierzchnię lodowiska przewidziano na ponad 1400 m2, z czego ¼ to zaplecze. Sama tafla zajmuje 800 m2 (40×20). Ślizgawka kryta, dach w projekcie usadowiony jest na specjalnych filarach. Dzięki chłodzeniu wodnym roztworem glikolu etylowego, tafla będzie spełniać swoją funkcję nawet przy temperaturze powietrza +15 stopni Celsjusza. Co ciekawe kotłownia istniejącego basenu jest przystosowana do włączenia instalacji lodowiska. Oba obiekty są tak zaprojektowane, aby tworzyły system naczyń połączonych. Moc cieplną odzyskaną z mrożenia ślizgawki będzie moża wykorzystać np. do wstępnego podgrzania wody w basenie.W ramach inwestycji powstanie nie tylko lodowisko, ale także budynek zaplecza lodowiska, w tym szatnia dla użytkowników obiektu i pomieszczenia sanitarno-higieniczne, których brakuje na terenie kompleksu Stadionu Miejskiego.

Na tej inwestycji zyskają wszyscy mieszkańcy Garwolina, jak i całego regionu. Wszyscy, niezależnie od wieku, płci, sprawności fizycznej będą mogli korzystać z lodowiska. W tej chwili miłośnicy sportów zimowych wyjeżdżają na najbliższe lodowiska zlokalizowane w odległości minimum 40 km. Czas, który poświęcają na dojazd będą mogliby zamienić na dodatkową godzinną jazdę na łyżwach w Garwolinie. Budowa lodowiska to także lepsze wykorzystanie potencjału turystycznego Garwolina i całego regionu oraz wyższe potencjalne wpływy dla lokalnych przedsiębiorstw. Gdy przeminą „koronawirusowe czasy” będzie doskonałym antidotum na skutki zdalnej nauki i społecznej izolacji – miejsce, gdzie całe rodziny będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Zwłaszcza, że aktywność ruchowa stanowi istotny warunek prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego.

Natomiast latem obiekt także będzie wykorzystywany jako m.in. boisko trawiaste, treningowe do gier sportowych lub tor dla rolkarzy.

Lodowiska miejskie cieszą się niezmienną popularnością, a ich organizacja to świetny pomysł na rozrywkę dla osób w każdym wieku. Żeby powstały potrzebne są pieniądze! Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni za finansową pomoc Mazowsza. Standard zaplecza sportowo-rekreacyjnego Garwolina rośnie – podsumowuje Burmistrz Garwolina.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta