Mazowsze dla Garwolina

W najbliższą nadzielę 26 czerwca o godzinie 17.00 w Garwolinie odbędzie się wyjątkowe artystyczne widowisko, na które serdecznie zapraszają Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Marzena Świeczak burmistrz miasta Garwolina. Kalejdoskop Barw Polski to flagowy koncert „Mazowsza”, który jest kwintesencją tego, co zespół prezentuje od ponad 7 dekad na scenach świata.

Feeria barw, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, śpiew i taniec – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! Mazowsze to około 160 artystów, co czyni zespół jednym z największych zespołów pieśni i tańca na świecie. Gdyby Mazowsze chciało pokazać wszystko, co ma w swym repertuarze, artyści musieliby występować przez około 40 godzin bez przerwy! Ponieważ nie jest to możliwe, każdy koncert prezentuje najpiękniejsze tańce, pieśni i kostiumy z wybranych regionów Polski, ukazując różnorodność polskiej kultury ludowej. To kolorowe szaleństwo z muzyką wzbudzającą niezapomniane wrażenia, tańcem i śpiewem. W programie koncertu w Garwolinie zobaczą Państwo najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszą najpopularniejsze piosenki oraz będą Państwo mogli podziwiać przepiękne stroje z kilkudziesięciu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawią się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego oraz najpiękniejszy zespół świata, założony przez małżeństwo Sygietyńskich, czaruje swoimi występami już od ponad 7 dekad. W najbliższą nadzielę 26 czerwca o godz. 17.00 na parkingu przy Pływalni „Garwolanka” odbędzie się koncert zespołu, na który serdecznie zapraszają burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz członek zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. Wstęp wolny.

Współorganizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Mazowsze Serce Polski, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Pływalnia Miejska “Garwolanka”. Więcej na temat zespołu “Mazowsze” na stronie www.mazowsze.waw.pl

Zobacz również

To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Udostępnij Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta