Liceum Ogólnokształcące z Długiej świętuje Józefinki

21 marca 2023 społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie obchodzi święto patrona szkoły – zwane Józefinkami. W oficjalnych uroczystościach wzięła udział Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, Sekretarz Cezary Tudek, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski i przedstawiciele ze Światowego Związku Żołnierzy AK obwodu Gołąb Garwolin.

Oficjalne obchody rozpoczęły się przed budynkiem szkoły. Uczestnicy odśpiewali hymn Polski i złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy pomniku jubileuszowym. Przed mszą świętą odprawioną w garwolińskiej kolegiacie również złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego na skwerze za kościołem. Dalsza część obchodów odbywa się Liceum przy ul. Długiej.


Szkoła założona w 1918 początkowo swą siedzibę miała w Szkole Podstawowej przy ulicy Kościelnej i założona była jako Szkoła Powiatowa w Garwolinie. Lata trzydzieste XX wieku to przenosiny do nowego budynku przy Długiej 35 i nadanie szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. W latach 1964-1990 szkoła nosiła nazwę Liceum Ogólnokształcące im. 2 Pułku Nocnych Bombowców “Kraków”, w 1990 roku powrócono do przedwojennego patrona.

Zobacz również

Urodzinowe pianie koguta

Udostępnij 11 Festiwal Kultury i Tradycji przeszedł do przeszłości. To była niezwykle udana i radosna niedziela, tym razem obchodzona w konwencji urodzin. Wszystko to za...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta