Lekcja inna niż wszystkie

Uczniowie z klas 8b i 8c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie pod opieką Bernadetty Czerkawskiej w ramach lekcji wos-u spotkali się w siedzibie Urzędu Miasta z Burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak. Młodzież mogła na żywo zobaczyć jak wygląda praca burmistrza, magistratu oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego.

Burmistrz bardzo chętnie odpowiadała na dociekliwe pytania uczniów. Podkreśliła, że praca burmistrza jest bardzo ciekawa, każdy dzień przynosi nowe wyzwana i trudno w niej o monotonię. Bardzo mi zależy by głos młodzieży był słyszalny. W naszym mieście funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta, dużo młodych ludzi działa w organizacjach pozarządowych. Teraz powoli przygotowujemy się do jubileuszu 600-lecia Garwolina. Bardzo mi zależy, żebyście wypowiedzieli się w tej sprawie – chętnie się dowiem, jak chcecie świętować. Zachęcam do wysyłania pomysłów na obchody 600-lecia na adres 600lat@garwolin.pl.  Ale również w każdej innej sprawie możecie się ze mną kontaktować. To wy jesteście przyszłością tego miasta. Być może tu na sali siedzi przyszły burmistrz Garwolina? – dodała Burmistrz.

Na koniec spotkania uczniowie wpisali się do kroniki i wręczyli Burmistrz Garwolina upominek.

Samorządy lokalne tworzymy my wszyscy, jako obywatelki i obywatele naszych gmin, miast, powiatów i województw. Warto, by młodzi ludzie mieli świadomość sprawczości i wpływu na najbliższe otoczenie. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy młodych mieszkańców miasta do zabierania głosu w istotnych dla nas wszystkich sprawach.

 

Zobacz również

Pobiegli z fantazją ułańską

Udostępnij 12 maja odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Spośród czterech wydarzeń ten ma swój wyjątkowy rys. Nazwany jest Biegiem ułańskim, bo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta