Lekcja inna niż wszystkie

Uczniowie z klas 8b i 8c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie pod opieką Bernadetty Czerkawskiej w ramach lekcji wos-u spotkali się w siedzibie Urzędu Miasta z Burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak. Młodzież mogła na żywo zobaczyć jak wygląda praca burmistrza, magistratu oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego.

Burmistrz bardzo chętnie odpowiadała na dociekliwe pytania uczniów. Podkreśliła, że praca burmistrza jest bardzo ciekawa, każdy dzień przynosi nowe wyzwana i trudno w niej o monotonię. Bardzo mi zależy by głos młodzieży był słyszalny. W naszym mieście funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta, dużo młodych ludzi działa w organizacjach pozarządowych. Teraz powoli przygotowujemy się do jubileuszu 600-lecia Garwolina. Bardzo mi zależy, żebyście wypowiedzieli się w tej sprawie – chętnie się dowiem, jak chcecie świętować. Zachęcam do wysyłania pomysłów na obchody 600-lecia na adres 600lat@garwolin.pl.  Ale również w każdej innej sprawie możecie się ze mną kontaktować. To wy jesteście przyszłością tego miasta. Być może tu na sali siedzi przyszły burmistrz Garwolina? – dodała Burmistrz.

Na koniec spotkania uczniowie wpisali się do kroniki i wręczyli Burmistrz Garwolina upominek.

Samorządy lokalne tworzymy my wszyscy, jako obywatelki i obywatele naszych gmin, miast, powiatów i województw. Warto, by młodzi ludzie mieli świadomość sprawczości i wpływu na najbliższe otoczenie. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy młodych mieszkańców miasta do zabierania głosu w istotnych dla nas wszystkich sprawach.

 

Zobacz również

Nabór do żłobka – informacja

Udostępnij Wyniki naboru rekrutacji do projektu pt.: „Garwolińska Kraina Malucha – Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.” dostępne są...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta