Kontaktuj z dzieckiem – warsztaty na kocyku podczas Saturatora

Warsztat „Kontaktuj z dzieckiem” to czas i przestrzeń stworzona na wzajemne porozumienie dzieci i dorosłych. To wspólne działania ruchowe oparte na spontanicznej zabawie, improwizacji z elementami kontakt improwizacji.

– Będziemy wspólnie skakać, turlać się i upadać. Podczas zajęć jest duża swoboda ćwiczeń i ich formy, podejmowana przez uczestników w zależności od ich gotowości. Tworzymy przestrzeń na wzajemne porozumienie przez ruch. Dzięki zabawie i zadaniom będziemy odkrywać różne sposoby kreowania otaczającej nas przestrzeni oraz możliwości wpływania na nią – zachęca, prowadząca warsztaty, Magdalena Brzozowska – performerka, edukatorka, instruktorka i mama, absolwentka Uniwersytetu Londyńskiego – Birckbeck, Performance Studies w Wielkiej Brytanii, dyplomowana instruktorka tańca i trenerka personalna uznana przez Polską Akademię Sportu w Warszawie.

Podczas warsztatów dzieci i rodzice mają możliwość rozwinięcia nowej formy komunikacji poprzez pracę z ciałem i kontaktem fizycznym. „Kontaktuj z dzieckiem” to rozwój nie tylko motoryczny, a także zabawa, spontaniczność, dialog poprzez ruch i nasze ciało.

– Stwarzamy przestrzeń do budowania i pogłębienia więzi rodzinnej za pomocą naszego ciała. Dzieci usprawniają swoje zdolności ruchowe, swoją motorykę i pewność siebie. Rodzice rozwijają zaufanie do dzieci i do samych siebie. Dzięki improwizacji odkrywamy świat intuicyjnie. Przez kontakt fizyczny, ruch i dotyk. Rozwijamy inwencję twórczą, wyobraźnię, chęć eksperymentowania, dzielenia się własnymi emocjami. Nie ograniczamy się do powtarzania, naśladowania, a uczymy współtworzenia – dodaje Magdalena Brzozowska.

Warsztaty „Kontaktuj z dzieckiem” odbędą się 11 i 12 września w parku przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Zajęcia są bezpłatne – należy zabrać ze sobą kocyk.

Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 3-6 lat będą się rozpoczynały o godzinie 14:00, a dla dzieci w wieku 7-11 lat o godzinie 15:00.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się wcześniej zapisać, żeby zagwarantować sobie miejsce.

Zgłoszenie należy wysłać drogą mailową na adres: bmikulska@csik.garwolin.pl, w tytule wpisując: Kontaktuj z dzieckiem, a w treści maila – wiek dziecka.

Więcej informacji o warsztatach oraz szczegółowy program 3. Festiwalu Saturator Teatralny tutaj na www.csik.garwolin.pl 

Zobacz również

Nasze miasto się spisuje

Udostępnij Od początku Narodowego Spisu Powszechnego do dnia 26 września w Garwolinie spisano 5443 mieszkania, co stanowi 80,5% wykazu mieszkaniowego. Do końca spisu pozostały cztery...

Czytaj więcej

Zmarła Pani Marianna Rękawek

Udostępnij Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marianny Rękawek – najstarszej mieszkanki Garwolina i powiatu garwolińskiego. Pani Marianna Rękawek z domu Jasińska urodziła...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta