Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie

W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego zachorowania na COVID-19 u dwóch księży z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi o zgłaszanie się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie osób, które brały udział we Mszy Świętej w dniu 27.09.2020 r. (niedziela) o g. 6.30 i g. 8.00 i przyjmowały Komunię Świętą z rąk księży. Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księżmi we wskazanych terminach jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie.

Telefon kontaktowy w powyższej sprawie: 25 684 35 95 lub 25 684 33 08 wew. 48 lub wew. 37.

Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza.

Dorota Brojek
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie

 

Zobacz również

W Garwolinie zawyją syreny!

Udostępnij W ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX 21″, zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Na terenie Garwolina ćwiczenie ostrzegania ludności przed...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta