Komunikat Dyrektora SPZOZ

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie w związku z dużą ilością pacjentów przebywających w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w tym pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 mając na uwadze ich bezpieczeństwo, a także  bezpieczeństwo pozostałych pacjentów oraz brak możliwości przyjmowania kolejnych pacjentów, w szczególności z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 zmuszony jest od dnia 26 października 2020 r. od godz. 15:00 wstrzymać przyjęcia do SOR na czas pozwalający na rozśrodkowanie przebywających w oddziale pacjentów zakażonych  do szpitali zakaźnych, a pozostałych po zakończeniu leczenia w SOR wypisanie do leczenia lub izolacji domowej.

Po wykonaniu wyżej opisanych czynności konieczna będzie dekontaminacja pomieszczeń SOR oraz przegląd dostępnego personelu, udzielającego świadczeń leczniczych w oddziale. Niestety w związku z licznymi zachorowaniami i kwarantannami dostępność personelu uległa drastycznemu zmniejszeniu stanowiąc kolejny istotny problem uniemożliwiający prawidłowe funkcjonowanie SOR w chwili obecnej.

SPZOZ w Garwolinie planuje wznowienie przyjęcia na oddział jak najszybciej, jednak w naszej ocenie nie będziemy w stanie uczynić tego wcześniej niż od dnia 02 listopada 2020 r. po wykonaniu w/w czynności.

O dalszych działaniach Dyrekcja SPZOZ w Garwolinie będzie informować na bieżąco.

Przyjęcia planowe na inne oddziały szpitala, w tym do porodów odbywają się w rejestracji ogólnej szpitala (wejście B – przy portierni).

W stanach nagłych należy wzywać Pogotowie Ratunkowe lub udać się do najbliższego SOR w Mińsku Mazowieckim przy ul. Szpitalnej 37.

 

Zobacz również

W Garwolinie zawyją syreny!

Udostępnij W ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX 21″, zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych. Na terenie Garwolina ćwiczenie ostrzegania ludności przed...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta