Kolarze powalczą w Garwolinie

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Garwolinie wyścig kolarski w ramach cyklu ŻTC Bike Race. Po raz drugi najlepsi kolarze masters z Polski zawitają do naszego miasta. Poprzednia edycja w 2019 roku zgromadziła wielu uczestników oraz kibiców.

Dzień wcześniej, 22 maja wystartuje pierwszy tegoroczny wyścig z cyklu ŻTC BIKE RACE 2021 w Serocku. W niedzielę na drugim etapie sezonu 2021 zawodnicy rywalizować będą w Garwolinie. Zawody zostaną przeprowadzone na 27-kilometrowej rundzie. Start i meta w zlokalizowane będą przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej) następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów gdzie jest meta.

Zajawka na kolarstwo szosowe w Garwolinie zatacza coraz szersze kręgi i jest mi niezmiernie miło gościć w Garwolinie po raz drugi organizatorów i uczestników ŻTC Bike Race. Gratuluję garwolińskim stowarzyszeniom sportowym inicjatywy ściągnięcia do naszego miasta tak prestiżowego wyścigu. Zachęcam mieszkańców Garwolina do kibicowania zawodnikom na trasie. Kierowców w tym dniu proszę o szczególną ostrożność na trasie wyścigu. Mam nadzieję, że mimo trudnej tegorocznej sytuacji związanej z pandemią wyścig będzie przynajmniej równie emocjonujący, co poprzedni – mówi Burmistrz Miasta Marzena Świeczak, która objęła rywalizację honorowym patronatem.

Sportowcom życzę wiatru tylko w plecy i tyle watów pod nogami, żeby na garwolińskiej trasie łańcuchy urywało. Bawcie się dobrze i zwyciężajcie w Garwolinie – dodaje Burmistrz.

Organizatorami wydarzenia w Garwolinie, oprócz Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz organizacje pozarządowe: Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

Cykl ŻTC BIKE RACE 2021 odbędzie się w ramach jedenastu etapów, zgodnie z tradycją odbywać się on będzie w ramach dwóch wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE podzielonych na kategorie wiekowe. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa w ramach cyklu FIT RACE, do której będą zaliczane zsumowane wyniki trzech najlepszych na danym etapie zawodników danej drużyny. Utrzymana jest klasyfikacja „Kangura” jej zwycięzcą zostaje uczestnik, który ukończy największą liczbę edycji FIT RACE – w wypadku kilku osób o tej samej liczbie ukończonych etapów decyduje suma zdobytych punktów. Podczas finału zostaną uhonorowani najlepsi uczestnicy – zwycięzcy cyklu w kategoriach wiekowych.  Wśród nagród głównych jest tygodniowy pobyt w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem, wymienny na wyjazd do Słonecznego Brzegu w Bułgarii. W tym roku przewidziano także atrakcyjne nagrody etapowe. Głównym organizatorem sportowej imprezy jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta