Ósme kolarskie zmagania pamięci Piotra Ekierta za nami

VIII Memoriał Piotra Ekierta ponownie okazał się prawdziwym świętem kolarstwa. Ponad 100 kolarzy z różnych stron Polski powalczyło w niedzielnym wyścigu zorganizowanym pod Garwolinem przez Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Budżetu Miasta Garwolina.

Swoim startem sportowcy tradycyjnie upamiętnili postać Piotra Ekierta – zasłużonego dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowca, trenera, organizatora turystyki, społecznika i wychowawcy młodzieży. Memoriał przypomina o tym, że kolarstwo i turystyka rowerowa były jego i są naszą szczególną pasją.

Piotr Ekiert gdzieś tam u góry czuwa nad nami… Jesteśmy zadowoleni z frekwencji i przebiegu zawodów. Atmosfera na memoriale jest z roku na rok coraz lepsza. Najbardziej zadowoleni jesteśmy z udziału dzieci w zawodach. Marzymy o tym i jesteśmy wręcz pewni, że będą w przyszłości wiernymi pasjonatami kolarstwa jak Piotr Ekiert. Nie wykluczone też, że w gronie znajdą się następcy dzisiejszych zawodowych kolarzy. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie … – relacjonuje zawody Krystian Jończyk Prezes GSK Horyzont.  Przy tej okazji chciałem serdecznie podziękować wszystkim członkom stowarzyszenia, partnerom i sponsorom za współpracę i zaangażowanie przy organizacji sportowego eventu  – dodaje.

Pełna galeria zdjęć z wyścigu znajduje się na facebookowym profilu organizatora Garwolińskiego Stowarzyszenie Kolarskie “Horyzont” pod linkiem https://www.facebook.com/gskhoryzont

Klasyfikacja medalowa w kategoriach dziecięcych ROWER DOWOLNY:

 • KATEGORIA DZIECI 0-6 lat dystans 1km

Dziewczynki

1 miejsce Natalia Maj

2 miejsce Maja Piętka

Chłopcy

1 miejsce Staś Dorosz

2 miejsce Jakub Kociszewski

3 miejsce Grześ Wyglądała

 • DZIECI 7-11 LAT dystans 2km

Dziewczynki

1 miejsce Blanka Balcerzak

2 miejsce Aleksandra Piłka

3 miejsce Julia Pstrąg

Chłopcy

1 miejsce Przemysław Maj

2 miejsce Nikodem Sionek

3 miejsce Wiktor Węgrzyn

 • DZIECI 12-15 LAT dystans 3km

Dziewczynki

1 miejsce Maria Jończyk

2 miejsce Barbara Siwek

Chłopcy

1 miejsce Błażej Krogulec

2 miejsce Jakub Piłka

3 miejsce Aleksander Popik

Na starcie memoriału spotkali się kolarze i kolarki w 13 kategoriach. W sumie wystartowało ponad 100 zawodników. Rywalizowali na rowerach szosowych oraz na dowolnych. Trasa zaczynała się i kończyła przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Uninie. W wyścigu głównym najkrótszy dystans liczył jedno okrążenie czyli 20 km,  najdłuższy 3 okrążenia – 60 km.  Wśród kobiet najszybszą zawodniczką była Magdalena Kizerwetter-Świda osiągając w  kategorii szosowej na dystansie 40 km średnią prędkość blisko 35 km/h. W kategorii szosowej wśród mężczyzn najlepiej popisał się na rowerze na dystansie 60 km Radosław Rękawek ze średnią prędkością ok 40 km/h.

Główna klasyfikacja medalowa :

 • KATEGORIA ROWER DOWOLNY KOBIETY OPEN dystans 20km

1 miejsce Kinga Włodarczyk

2 miejsce Olga Staniszewska

3 miejsce Katarzyna Latuszek

 • KATEGORIA ROWER DOWOLNY MĘŻCZYŹNI OPEN dystans 20km

1 miejsce Karol Ostrzyżek

2 miejsce Bartłomiej Garnek

3 miejsce Wiesław Głodek

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY KOBIETY OPEN dystans 40km

1 miejsce Magdalena Kizerwetter-Świda

2 miejsce Dominika Szpilka

3 miejsce Agnieszka Flont

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY JUNIOR dystans 40km

1 miejsce Bartosz Skwarek

2 miejsce Oskar Barański

3 miejsce Tobiasz Wirtek

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY M20 dystans 60km

1 miejsce Mateusz Mikulski

2 miejsce Hubert Belkiewicz

3 miejsce Błażej Koput

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY M30 dystans 60km

1 miejsce Grzegorz Jazurek

2 miejsce Paweł Teter

3 miejsce Krzysztof Smyczyński

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY M40 dystans 60km

1 miejsce Radosław Rękawek

2 miejsce Michał Maj

3 miejsce Rafał Niemczyk

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY M50 dystans 40km

1 miejsce Jacek Piekut

2 miejsce Rafał Rajewski

3 miejsce Grzegorz Kasprzak

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY M60 dystans 40km

1 miejsce Jacek Dziewiela

2 miejsce Stanisław Skolimowski

3 miejsce Henryk Górski

 • KATEGORIA ROWER SZOSOWY M70+ dystans 40km

1 miejsce Andrzej Polak

W memoriale zawodnicy mieli okazję powalczyć także o dodatkowe nagrody.

 • PREMIA LOTNA W KATEGORII KOBIETY OPEN

1 miejsce Magdalena Kizerwetter-Swida

2 miejsce Dominika Szpilska

3 miejsce Agnieszka Flont

 • PREMIA LOTNA W KATEGORII M20, M30, M40,

1 miejsce Paweł Teter

2 miejsce Mirosław Jawnik

3 miejsce Grzegorz Jazurek

 • PREMIA LOTNA W KATEGORII M50, M60, M70+, JUNIOR

1 miejsce Bartosz Skwarek

2 miejsce Oskar Barański

3 miejsce Tobiasz Wirtek

Przed zawodami z samego rana na cmentarzu parafialnym w Garwolinie wspólnie z rodziną Piotra Ekierta i kolarzami uczestnicy memoriału zapalili znicze na jego grobie.  Chwilę później z Garwolina wyruszył honorowy przejazd trasą „Ekiertówką” z udziałem seniorów i seniorek z Klubu Seniora w Garwolinie.

Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak, Wójta Gminy Garwolina Marcina Kołodziejczyka, Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego.

Współorganizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Gmina Garwolin, Gmina Górzno, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Partnerzy wydarzenia: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uninie, Klub Seniora w Garwolinie, Maluszkowcy Garwolin, Pepek-Sport Garwolin, Brüggen Polska, Polargos, Ochotnicze Straże Pożarne z Unina, Chęcin, Zgórza, Przykór, Goździka, Głoskowa, Policja Garwolin, Pixel Drukarnia, Bartosz Soszka, Cartex Garwolin, superrowery.pl, Sklep i Serwis Rowerowy Paweł Kucharski Garwolin.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wspólną zabawę – informuje GSK Horyzont.  I już dziś zaprasza do Garwolina i w jego okolice na kolejną 9. edycję memoriału ku pamięci Piotra w przyszłym roku, która odbędzie się 2 października 2022 roku (pierwsza niedziela miesiąca). Szczegółowe informacje o kolarskich eventach, zdjęcia z wyścigów, zapowiedzi i relacje znajdziecie na ich facebookowym profilu https://www.facebook.com/gskhoryzont

Zobacz również

Zostań Gigantem z Garwolina

Udostępnij Pod patronatem Burmistrza Miasta Marzeny Świeczak odbędą się w Garwolinie darmowe warsztaty z programowania. Zapisy startują już w najbliższy poniedziałek 22 sierpnia. Organizatorzy zapraszają...

Czytaj więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta

Udostępnij Burmistrz Miasta Garwolina podaje do publicznej wiadomości obwieszczenie o sporządzeniu spisu i karty inwentaryzacyjnej nieruchomości w celu komunalizacji mienia treść ogłoszenia     Udostępnij...

Czytaj więcej

15 sierpnia 2022

Udostępnij Uroczyste obchody oficjalne i piknik w parku za kolegiatą towarzyszyły w Garwolinie miejsko-powiatowym obchodom 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r, Święta Wojska Polskiego, Święta...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta