Kino Wilga czwarte w Polsce

To nie jest łatwy czas dla kin, mimo to na tle innych miast w Polsce garwolińskie Kino Wilga wypada znakomicie. W opublikowanym właśnie raporcie wielkości widowni w 2021 roku Wilga znalazła się na 4. miejscu wśród jednosalowych kin z całego kraju. Jest także drugim kinem na Mazowszu.

Z powodu pandemii i zamknięcia kin, jak i późniejszych ograniczeń, wyniki były bardzo słabe. W związku z tym ciężko porównywać je do rezultatów osiągniętych w latach przed Covid-19. (…) W stosunku do roku 2019 znaczna część kin straciła więcej niż połowę widzów. Ograniczyliśmy się więc do podania informacji o tym, o ile pozycji dane miasto spadło lub awansowało w stosunku do 2019 roku (rok 2020 nie nadaje się do jakichkolwiek porównań ze względu na zbyt długi okres zamknięcia kin) – piszą na stronie boxoffice-bozg.pl autorzy zestawienia opracowanego na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego.

W rankingu sklasyfikowano 200 miast z największą widownią. Garwolin znalazł się na 94. miejscu (spadek jedynie o dwie pozycje w stosunku do 2019 roku). W 2021 roku Kino Wilga zagrało 722 seanse, na których zgromadziło 39 444 widzów.
W tym ogólnopolskim rankingu, wśród miast z jedną salą, garwolińskie kino zajęło wysoką 4. pozycję, a w województwie mazowieckim znalazło się na drugim miejscu.

To duży sukces naszego kina, które dzięki zaangażowaniu pracowników, z dobrym wynikiem przetrwało trudny czas pandemii i powrotu po niej do normalnego funkcjonowania. Mamy oczywiście nadzieję, że, z miesiąca na miesiąc, frekwencja będzie jeszcze większa, bo oferta kina jest ciekawa i różnorodna – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Kino Wilga jest miejscem dla widzów w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. W cotygodniowym repertuarze znaleźć można najnowsze produkcje, premiery polskich filmów i światowych przebojów oraz bajki dla najmłodszych. Niezmiennie wielką popularnością cieszy się cykl „Kino w szpilkach”. Ze specjalnej oferty seansów porannych korzystają także szkoły i przedszkola.

Jesteśmy dla widzów i dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby nasze propozycje były atrakcyjne dla każdego. Rok 2021 był dużym wyzwaniem, stąd też bardzo nas cieszy wynik, który udało nam się osiągnąć. Ale to nie jest tylko nasz sukces. Czwarte miejsce w Polsce świadczy o tym, że mieszkańcy Garwolina wciąż chcą oglądać filmy na dużym ekranie i cenią sobie taką formę rozrywki i uczestnictwa w kulturze. To daje nam motywację do dalszego działania. Zapraszamy do nas – zachęca Jacek Pasternak, kierownik Kina Wilga.

W październikowym repertuarze można znaleźć między innymi dwie wyczekiwane produkcje – film o księdzu Janie Kaczkowskim „Johnny” oraz „Ania” – dokument o zmarłej przedwcześnie aktorce Annie Przybylskiej. Ponadto będzie można zobaczyć dwie polskie komedie: „Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle” oraz „Miłość na pierwszą stronę”, nową produkcję Patryka Vegi „Niewidzialna wojna”, religijny dokument „Medjugorie”, horror „Egzorcyzmy siostry Ann” oraz filmy animowane dla dzieci.

Szczegółowy repertuar wraz z możliwością zakupu biletu online na www.csik.garwolin.pl/repertuar-kina

Zobacz również

Spędź z nami czas w lutym

Udostępnij Sportowe emocje, bal pełen wrażeń na zakończenie karnawału, koncert, wystawa, spotkanie autorskie, stałe sekcje w bibliotece i domu kultury, bogata oferta zajęć na ferie...

Czytaj więcej

Gramy dla Wiktorii Kaczyńskiej

Udostępnij Po raz kolejny zapraszamy do udziału w turnieju charytatywnym na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Tym razem organizatorzy zapraszają na Walentynkowy Turniej Siatkarski w najbliższą niedzielę,...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta