Kajakiem z biało-czerwoną w Garwolinie

Radośnie, z pięknie powiewającymi flagami, na wodzie – tak właśnie będzie obchodzone 2 maja Święto Flagi. Centrum Sportu i Kultury zaprasza do włączenia się w to wydarzenie. Miejscem spotkania będą Tereny Rekreacyjne „Zarzecze”.

Święto Flagi można obchodzić na wiele sposobów. Od wielu lat Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zachęca mieszkańców nie tylko do wywieszenia flagi w oknach swoich domów, ale także do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się pod biało-czerwonymi barwami.

– W 2022 roku narodził się pomysł spływu kajakowego z flagami. Ostatecznie z uwagi na niski poziom wody kajaki zwodowano nie na rzece, a na zalewie przy Zarzeczu. Przez około 2h zgłoszone wcześniej osoby pływały z biało-czerwonymi flagami przy dźwiękach patriotycznej muzyki. Nie dość, że wyglądało to naprawdę imponująco, to jeszcze wywołało żywe zainteresowanie wśród mieszkańców. Wiele osób przychodziło z zapytaniem o możliwość włączenia się w działanie, dlatego w tym roku znów zapraszamy, by popływać kajakiem z biało-czerwoną – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sporu i Kultury.

2 maja w godzinach 12:00-14:00 będzie można bezpłatnie popływać kajakiem po zalewie na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze”. Czas pływania to maksymalnie 30 minut. Aby skorzystać z atrakcji, należy spełnić jeden podstawowy warunek – przyjść z własną, najlepiej dużą biało-czerwoną flagą i razem z nią wypłynąć kajakiem.

Organizatorzy przygotowali 20 dwuosobowych kajaków. Rejestracja uczestników będzie odbywała się na miejscu, bezpośrednio przed wydarzeniem. Przed zwodowaniem należy podpisać oświadczenie i potwierdzić znajomość regulaminu wydarzenia. Na uczestników będzie czekało ognisko z kiełbaskami oraz patriotyczna muzyka. CSiK zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia z uwagi na niewłaściwe warunki atmosferyczne.

Szczegółowy regulamin dostępny na www.csik.garwolin.pl

Informacja prasowa CSiK

 

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta