Już jest! Nowy plac zabaw w „Leszczynach” w Garwolinie

Marzenia dzieci i ich rodziców o miejscu do zabawy w tej części Garwolina właśnie się spełniają. Na budowę placu zabaw przy ul. Sławińskiej pozyskaliśmy dotację w wysokości 73 235,00  zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W dniu pełnym słońca i uśmiechów, z okazji Dnia Dziecka, najmłodsi mieszkańcy Garwolina zebrali się na ul. Sławińskiej, by uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Dzieci miały zaszczyt przeciąć wstęgę i oficjalnie otworzyć nowy plac zabaw, który od teraz tętni życiem i radością. W uroczystości udział wzięli również burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz radni i przedstawiciele Rady Miasta Tomasz Wielgosz i Robert Pielak, którzy na chwilę zamienili garnitury i krawaty na kolorowe skarpetki. Nie tylko dzieci, ale również przedstawiciele władz miasta, niczym mali odkrywcy, z entuzjazmem testowali nową zjeżdżalnie, huśtawki i pozostałe zabawki, ku uciesze wszystkich zgromadzonych. Wśród śmiechów i żartów, burmistrz przyznała, że to prawdopodobnie najbardziej zabawna inauguracja, w jakiej kiedykolwiek brała udział 😉

Inwestycję zrealizowała firma INVEST CONSULTING Jarosław Czarnecki z Celestynowa wyłoniona w drodze przetargu. Projekt zagospodarowania terenu zakładał urządzenie placu zabaw w takie urządzenia zabawowe jak: huśtawka, bocianie gniazdo, huśtawka ramieniowa 2-osobowa, karuzela bieżniowa – rowerki, piramida linowa, zestaw zabawowy oraz obiekty małej architektury: regulamin placu zabaw, kosz na śmieci 35 l, ławki parkowe – 2 szt. Projektowane urządzenia zostały usytuowane w piachu – stanowiącym nawierzchnię bezpieczną o grubości 40 cm. Powierzchnia piaskowa – nawierzchnia bezpieczna – zajmuje obszar 184,20 m2.

Place zabaw to serca naszych społeczności, miejsca, które łączą pokolenia i wprowadzają uśmiech na twarze naszych dzieci.  Plac zabaw to ważny element każdej wspólnoty, który umożliwia dzieciom rozwijanie umiejętności fizycznych, społecznych i kreatywności, a także zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to również miejsce, gdzie rodzice mogą spędzać czas z dziećmi, a społeczność może się integrować. Plac przy ul. Sławińskiej w „Leszczynach”  jest 11 placem zabaw na terenie Garwolina, którym zarządza nasz samorząd. W ostatnich latach zmodernizowaliśmy i dostosowaliśmy do bezpiecznego użytkowania 3 z nich. Kolejne 5 placów odnowimy jeszcze w tym roku, szczegóły wkrótce.

4 stycznia 2024 roku Burmistrz Miasta Marzena Świeczak podpisała umowę z Zarządem Województwa Mazowieckiego o przyznaniu pomocy finansowej na to zadanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Budowa tego placu zabaw to inwestycja, która przyniesie wiele radości i korzyści społeczności lokalnej w „Leszczynach”, zwłaszcza dzieciom. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą nie tylko wspólnie spędzali na nim czas, ale także będą o niego dbali. Takie miejsca to nasze wspólne dobro – mówi burmistrz Marzena Świeczak.

Wniosek na dofinansowanie złożony w 2023 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego został rozpatrzony pozytywnie. Całkowita wartość zrealizowanej operacji wyniosła 102 800,00 zł, w tym pomoc w wysokości 73 235,00 zł z Samorządu Województwa Mazowieckiego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Garwolinie zmienia się na lepsze, a to dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Z serca dziękuję Zarządowi Województwa Mazowieckiego, szczególnie Marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi, Wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wsparcie, życzliwość i współpracę – podkreśla burmistrz. – Dziękuję radnym Rady Miasta Garwolina, którzy poprzez dobre decyzje i wspólne działanie przyczyniają się do realizacji tak ważnych dla Garwolina przedsięwzięć. Słowa podziękowania kieruje także do pracowników Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Garwolinie. Dziękuję także za pomoc przy realizacji tejże inwestycji pracownikom biura i Zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego – dodaje.

Plac zabaw jest ogólnodostępny, a korzystanie z niego jest bezpłatne.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta