Józef Siarkiewicz został patronem jednej z ulic w mieście.

Podczas sesji Rady Miasta Garwolina w dniu 28 października br. radni podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy Józefa Siarkiewicza.

Z wnioskiem o nadanie nazwy ulicy Józefa Siarkiewicza wystąpił Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wolą wnioskodawcy było nadanie nazwy ulicy jednej z dróg położonych w pobliżu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie – miejsca bliskiego sercu Józefa Siarkiewicza. Z uwagi jednak na fakt, iż teren wokół szkoły obejmuje ulice, które posiadają nazwy od wielu lat, a ich zmiana niosłaby ze sobą utrudnienia dla mieszkańców wybrano ulicę jeszcze niezabudowaną.

Józef Siarkiewicz (1926-2020) był pedagogiem związanym z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 im. Marii Konopnickiej. Pan Józef Siarkiewicz był osoba budzącą powszechny szacunek i uznanie społeczności Garwolina. We wspomnieniach kilku pokoleń wychowanków był nie tylko zwykłym nauczycielem, ale przede wszystkim człowiekiem, który w wyjątkowy sposób umiał ukierunkować postawę młodego człowieka na wartości uniwersalne. Pan Józefa Siarkiewicza wyróżniała głęboka postawa patriotyczna, miłość do Garwolina i pielęgnowanie pamięci historycznej. W 2018 roku Rada Miasta Garwolina przyznała Mu tytuł „Zasłużony dla Miasta Garwolina”.

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 30 listopada 2020 roku (poniedziałek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta