Jazz na urodziny – koncert zespołu New Bone

Wybitni muzycy jazzowi i doskonałe kompozycje autorskie oraz te poświęcone nieżyjącym gigantom polskiego jazzu. Centrum Sportu i Kultury zaprasza wraz z zespołem New Bone 29 maja o godzinie 20:00 do sali kinowej na Jazzowe urodziny z okazji 70-lecia domu kultury. Wstęp wolny.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Sześcioma, w tym czterema autorskimi, płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory z projektu pt. „Tribute to Zbigniew Namysłowski & Wojciech Karolak”, którego ideą jest przybliżenie dokonań i twórczości dwóch legendarnych „gigantów” polskiej sceny jazzowej – Zbigniewa Namysłowskiego i Wojciecha Karolaka. To hołd i wyraz szacunku dla obydwu artystów, którzy w swojej długoletniej karierze udowodnili swój niezaprzeczalny wkład w rozwój polskiej muzyki jazzowej. Zarówno od strony kompozycji, ale też czysto wykonawczej – inspirując następne pokolenia do poszukiwania swojej indywidualnej drogi, stylu gry oraz charyzmy.

Częścią koncertu będą także kompozycje pochodzące z szóstej płyty zespołu pt. „Longing”. Jak napisał jeden z recenzentów płyty, to historia o tęsknocie i przemijaniu opowiedziana językiem współczesnego jazzu. – Znakomicie napisane utwory, muzyka wielowymiarowa, w kunsztownych aranżacjach, wykonywana przez wybitnych artystów – powiedział Bogdan Chmura.

New Bone powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something for now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą liczbą koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy” , która jest kontynuacją „Something for now” . W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me” . Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

Zespół New Bone gościł już wcześniej na garwolińskiej scenie. Teraz wystąpią z okazji jubileuszu 70-lecia powstania domu kultury. Obok Tomasza Kudyka zagrają Bartłomiej Prucnal, Dominik Wania, Maciej Adamczyk i Dawid Fortuna.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta