Jasnowidzę w Dzień Dziecka

Jasnowidzę to konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci, który od kilku lat organizuje Wydawnictwo Dwie Siostry. Od 1 czerwca na dolnym i górnym holu Domu Kultury oglądać można blisko 50 ilustracji z najciekawszych, przysłanych na drugą edycję konkurs, projektów. Są wśród nich także te, które zostały nagrodzone i wyróżnione przez jury wydawnictwa i jury międzynarodowe.

Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia nowych wartościowych książek dla dzieci, a także stwarzanie utalentowanym projektantom, ilustratorom i autorom tekstów możliwości zaistnienia na rynku wydawniczym. Poza książkami owocem każdej edycji konkursu jest wystawa złożona z kilkudziesięciu najciekawszych projektów.

– Ilustracja dziecięca to dziedzina niezwykle wymagająca dla twórców, bo po drugiej stronie jest niezwykle wymagający odbiorca – dziecko. Ważne i dobre książki to nie tylko takie, które zawierają poruszającą treść, ale takie, które łączą w sobie mądry tekst z wartościową, piękną i pomysłową ilustracją. Wrażliwość dziecka w ogromnej mierze kształtuje się poprzez obraz, dlatego tak ważna jest i jakość artystyczna prac i zawarte w nich poczucie humoru i świeże, dziecięce spojrzenie na świat – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska – pomysłodawczyni zorganizowania wystawy.

Ilustracje Jasnowidzę II to prace grafików z Chin, Czech, Japonii, Polski, Słowacji, Słowenii, USA, Turcji i Wielkiej Brytanii. Reprodukcje zostały oprawione w ramy różnych stylów i rozmiarów, co podkreśla ich zróżnicowany charakter. Prace nie są podpisane. Ich tytuły i nazwiska twórców znajdują się w katalogu wystawy dostępnym w formie PDF na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja jest czynna do 24 czerwca w godzinach pracy Domu Kultury.

materiały prasowe: CSiK

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta