Janowa noc – spektakl sekcji Teatr i zabawa

Przygotowywali się do tego wydarzenia wiele tygodni. Ćwiczyli, wymyślali, bawili się. Wreszcie efekt swoich prac zaprezentowali przed szerszą publicznością ze sceny sali kinowej. „Janowa noc” to był spektakl sekcji stałej „Teatr i zabawa”, którą prowadzi Anna Falkowska.

Teatr i zabawa to cotygodniowe spotkania dla młodych amatorów teatru. Jak  sama nazwa wskazuje chodzi w tym wszystkim o dużo dobrej zabawy i trochę teatralnych tajników. Już w ubiegłym roku szkolnym zebrała się grupa zaangażowanych, zdolnych i chętnych dzieci do próbowania swoich sił w teatralnych przedstawieniach. W tym roku młodzi kontynuowali zeszłoroczną przygodę.

Spotkania sekcji mają formę zabawy, ale dzieci mimochodem wiele się uczą o sobie samych, o swojej wrażliwości, o swoich talentach, a także o innych dzieciach, i oczywiście o teatrze.  W spektaklu opartym na legendzie „Kwiat paproci” wystąpili: Hanna Zawadka, Nikola Paduch, Julia Marczak, Alicja Parol, Julia Osiak, Zofia Dybcio, Kinga Wrona, Zofia Kotlarska, Julia Karbowska, Alicja Karbowska, Natalia Karczmarczyk, Sandra Winek oraz Teofil Mikulski. Scenariusz i reżyseria Anna Falkowska. Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawował także Krzysztof Falkowski.

Dawna i współczesna muzyka ludowa, mądre przesłanie, prawdziwe emocje młodych aktorów, prosta, ale wymowna scenografia – to wszystko złożyło się na udany spektakl, który oklaskiwali rodzice, dziadkowie i przyjaciele młodych aktorów.

Zajęcia Teatr i zabawa od września ruszają ponownie. Centrum Sportu i Kultury serdecznie zaprasza.

Zobacz również

Patriotyzm konsumencki – to lubię!

Udostępnij #KupujŚwiadomie to hasło kampanii prowadzonej przez KOWR zachęcającej do świadomego wyboru produktów z oznaczeniami i certyfikatami żywności, do których należą: znak PRODUKT POLSKI, logo...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta