Jan Piesiewicz – Zasłużony dla Miasta Garwolina

Jan Piesiewicz urodził się 25.06.1952r. Był człowiekiem, który swoje dorosłe życie – serce, siły, umiejętności i czas – poświęcił na tworzenie samorządności. W pierwszej kadencji odrodzonego samorządu Miasta Garwolina był przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej. W drugiej kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Pełniąc te funkcje wykazywał wielkie poczucie odpowiedzialności za losy miasta. Przyczynił się do rozbudowy szpitala rejonowego w Garwolinie, budowy hali sportowo-rekreacyjnej i wielu innych inwestycji. Od 1998 roku był radnym Rady Powiatu Garwolińskiego. Pełniąc funkcję radnego, kierując pracami Komisji Statutowej Rady Powiatu, działając na wielu płaszczyznach społeczno-politycznych, dawał przykład sumienności, zaangażowania i kreatywności. Zawsze starał się łączyć, a nie dzielić. Szukał kompromisów dla dobra swej małej Ojczyzny – Ziemi Garwolińskiej. Nie potrafił odmówić pomocy tym, którzy się o nią do niego zwrócili. Zmarł 07.06.2002r. Odchodząc z tego świata zostawił pamięć o dobrych czynach.

Tytuł Zasłużony dla Miasta Garwolina został nadany pośmiertnie Uchwałą Nr XLII/280/2002 Rady Miasta Garwolina z dnia 2 lipca 2002r.

Zobacz również

To były piękne dni! Dni Garwolina 2022

Udostępnij Tłumy wielbicieli polskiego rocka zgromadził koncert tegorocznej gwiazdy – zespołu IRA. Do tego występy lokalnych artystów, spektakle teatralne, barwy korowód i zawody sportowe. Dni...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta