Jan Piesiewicz – Zasłużony dla Miasta Garwolina

Jan Piesiewicz urodził się 25.06.1952r. Był człowiekiem, który swoje dorosłe życie – serce, siły, umiejętności i czas – poświęcił na tworzenie samorządności. W pierwszej kadencji odrodzonego samorządu Miasta Garwolina był przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej. W drugiej kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Pełniąc te funkcje wykazywał wielkie poczucie odpowiedzialności za losy miasta. Przyczynił się do rozbudowy szpitala rejonowego w Garwolinie, budowy hali sportowo-rekreacyjnej i wielu innych inwestycji. Od 1998 roku był radnym Rady Powiatu Garwolińskiego. Pełniąc funkcję radnego, kierując pracami Komisji Statutowej Rady Powiatu, działając na wielu płaszczyznach społeczno-politycznych, dawał przykład sumienności, zaangażowania i kreatywności. Zawsze starał się łączyć, a nie dzielić. Szukał kompromisów dla dobra swej małej Ojczyzny – Ziemi Garwolińskiej. Nie potrafił odmówić pomocy tym, którzy się o nią do niego zwrócili. Zmarł 07.06.2002r. Odchodząc z tego świata zostawił pamięć o dobrych czynach.

Tytuł Zasłużony dla Miasta Garwolina został nadany pośmiertnie Uchwałą Nr XLII/280/2002 Rady Miasta Garwolina z dnia 2 lipca 2002r.

Zobacz również

Dzień Dziecka Utraconego w Garwolinie

Udostępnij 15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego, niezwykle ważny dzień dla rodziców, którzy tracą swoje nienarodzone dzieci. Pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego odbył...

Czytaj więcej

Orkiestrowe dźwięki na Dzień Papieski

10 października w całej Polsce obchodziliśmy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza w najbliższą niedzielę na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Garwolin.

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta