Izabela Rękawek z Nagrodą Marszałka Województwa Mazowieckiego

To wielkie wyróżnienie dla naszej mieszkanki i dla Garwolina. Nauczycielka z pasją, animatorka życia teatralnego, reżyser – Izabela Rękawek wyróżniona przez Marszałka Mazowsza Adama Struzika. Gratulujemy!

Znamy laureatów XXIII edycji Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego. Spośród 60 kandydatów kapituła konkursu wyłoniła 10 zwycięzców, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna promują region w kraju, ale za granicą. Wczoraj wyróżnionym statuetki Nagrody Marszałka wręczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Niełatwe zadanie stanęło w tym roku przed kapitułą konkursu. Jak zauważa marszałek Adam Struzik mimo, że jest to już 23. edycja na liście kandydatów do statuetki pojawiły się prawdziwe osobowości, zespoły z dorobkiem czy stowarzyszenia, których praca jest bezcenna dla mieszkańców regionu. – Muszę przyznać, że wybór nigdy nie jest łatwy, ale cieszy mnie tak duże zainteresowanie konkursem. Oznacza to bowiem, że na Mazowszu wciąż mamy wielu ludzi, których talent, twórczość, społeczne zaangażowanie warto doceniać. I to, właśnie robimy – dodaje marszałek.

W tym roku o Nagrodę Marszałka walczyło aż 60 kandydatów, w tym aż 48 osób fizycznych. Statuetkami wyróżniono 10 laureatów. Wśród wyróżnionych znalazła się Izabela Rękawek z Garwolina. Niezwykle utalentowana nauczycielka z pasją. Reżyserka spektakli dla dzieci i młodzieży. Autorka wielu scenariuszy teatralnych. Od lat z powodzeniem prowadzi Teatr Rękawiczka, który skupia starszą młodzież licealną oraz Teatr Mała Rękawiczka dla uczniów szkół podstawowych. Od kilku lat tworzy również spektakle wielopokoleniowe, gdzie seniorzy, dzieci, młodzież oraz dorośli wspólnie pracują nad powstaniem i realizacją spektaklu. Aby wspierać rozwój kultury i nauki założyła Stowarzyszenie Calos Cagathos, które wyremontowało stare pomieszczenie, tworząc niezwykłą Oazę Artystyczną. W tym miejscu odbywają się m.in. próby teatrów, zajęcia z projektów naukowych i artystycznych. Od wielu lat nieprzerwanie działa w obszarze kulturalnym, oświatowym oraz profilaktycznym. Wraz ze swoimi teatrami uczestniczy w życiu kulturalnym miasta, angażując aktorów teatrów do imprez artystycznych, charytatywnych i społecznych min. Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina, Dni Garwolina, Festiwalu Teatralnego Saturator. Teatr Rękawiczka, stworzony przez Izabelę Rękawek, wpisał się w środowisko lokalne a także jest rozpoznawalny w całej Polsce o czym dowodzą liczne nagrody.

Gratuluję wszystkim tegorocznym laureatom. Swoją postawą i podejmowanymi działaniami kultywują Państwo tradycje nie tylko mazowieckie, ale przede wszystkie te lokalne. Życzę Państwu dalszych sukcesów, owocnej pracy i nowych, ciekawych wyzwań – zaznaczyła członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Pełna jestem wdzięczności i radości za docenienie mojej pracy, która jest również moją Wielką Miłością. Dziękuję bardzo Panu Marszalkowi Adamowi Struzikowi i Pani Ewie Orzełowskiej za tak szczególne wyróżnienie. Dzięki Państwu wyrosły mi dodatkowe skrzydła u ramion. Dziękuję Burmistrz Garwolina Marzenie Świeczak za docenienie mojej pracy, za wsparcie i obecność w ważnych chwilach mego życia. Dziękuję wszystkim Rękawiczkom i Omamom za wieczną inspirację i zaufanie jakim mnie obdarzają. Dziękuję tym, którzy byli dziś ze mną i dzielili moją radość i wzruszenie- mojej kochanej siostrzyczce Melanii Mosko i Adamowi Wyskwarowi – dyrektorowi, z którym mam przyjemność pracować. Niech to wspomnienie dzisiejszego dnia oświetla drogę, po której kroczę. – opublikowała na swoim profilu na facebooku nagrodzona Izabela Rękawek.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

Pozostali nagrodzeni to: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „SOKÓŁ” w Bodzanowie, pow. płocki, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Spokojna Jesień Życia” w Szydłowcu, pow. szydłowiecki, Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, pow. węgrowski, Chorzełska Kapela Biesiadna, pow. przasnyski, [Marianna Staśkiewicz], pow. ostrołęcki, Marcin Aleksander Łada, Warszawa, Zbigniew Kołaczek, Żyrardów, Oliwia Waligóra, Warszawa, Janusz Prusinowski, pow. sierpecki

Więcej o nagrodzonych przeczytacie Państwo tutaj: https://mazovia.pl/pl/dla_mediow/informacje_prasowe/nagroda-marszalka-wojewodztwa-mazowieckiego.html

na podstawie: informacje prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, foto: Rafał Latoszek

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta