III Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

III Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę 14 maja 2022 r. odbędą się wystawy, spacery i projekcje filmów. W tym roku wykraczamy również poza granice miasta, a to dzięki partnerom i przyjaciołom z nami współpracującymi. Podczas tego wieczoru będzie można poznać historię miejsca swojego zamieszkania, poznać życiorysy ciekawych ludzi i historię miejsc, które niejednokrotnie mijając codziennie – nie mamy świadomości o ich wartości historycznej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Mamy nadzieję że wszyscy dla których historia miasta nie jest obojętna i bez względu na swój wiek, znajdą coś dla siebie!

 

Garwolin

Standardowo otwarte będzie mini muzeum na Senatorskiej 39, a w nim zdjęcia, mapy i inne ciekawe eksponaty. W tym roku coś szczególnie specjalnego! W tym miejscu będzie można spotkać pasjonatów historii i wymienić się z nimi informacjami.

Otwarte w godzinach 15:00-21:00.

(Garwolin ul. Senatorska 39)

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprezentuje swoje zbiory regionalne, zdjęcia i kroniki jakie znajdują się w jej posiadaniu, stare książki i gazety lokalne w godzinach 16:00-20:00.

(Garwolin ul. Nadwodna 1)

Izba Regionalna w Garwolinie Pani Joanny Skwarczyńskiej. Izba Regionalna w Garwolinie jest prywatną placówką muzealną w której są gromadzone, katalogowane i eksponowane zbiory pokazujące tradycyjne metody pracy i życia na wsi na przełomie XIX i XX wieku. Otwarta będzie w godzinach 16:00-21:00.

(Garwolin ul. Henryka Sienkiewicza 31

Biblioteka w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie. Dla zwiedzających czekać będą zbiory biblioteki, zdjęcia i kroniki szkolne. Biblioteka otwarta będzie w godzinach 16:00-20:00.

(Garwolin ul. Żwirki i Wigury 16)

Weteran Klub Tur Garwolin, będzie można podziwiać dwukołowe i trzykołowe zabytkowe motocykle. Członkowie Weteran Klub Tur Garwolin przyjadą na Senatorską 39 o godzinie 18:00.

Setki hełmów, prądownic i przyrządów strażackich będzie można oglądać u p. Mieczysława Jańca w godzinach 16:00-20:00.

(Garwolin ul. Młyńska 13, róg Polskiej)

Spacery po cmentarzu parafialnym z Anną Ogonowską. W godzinach 15:00, 16:30, 18:00. Miejsce zbiórki pod kaplicą św. Antoniego.

Łaskarzew

SPACERY HISTORYCZNE PO ŁASKARZEWIE

15:00 – Spacer historyczny. Miejsce zbiórki pod Domem Pracy Twórczej “Bajka” WRACAMY DO KORZENI – WYSTĘPY W STODOLE

18:00 – Wystawa historyczna z Instytutu Pamięci Narodowej (Stodoła w Alejkach)

18:00 – Pokaz tańca ludowego w wykonaniu Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie

18:30 – Tradycje i zwyczaje w Łaskarzewie i okolicy – opowiadać będzie Koło Gospodyń  “SERBIANKI” w Łaskarzewie

NOCNE KINO HISTORYCZNE

19:30 – Film z ZYGMUNTEM WARSZAWEREM

Nigdy niepublikowany wywiad, w którym Warszawer wspomina przedwojenny Łaskarzew i jego mieszkańców! Miejsce: Stodoła w Alejkach. Czas trwania: 2,5 godziny

Maciejowice

Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach otwarte będzie w godzinach 16:00-21:00

Gończyce

Stodoła u Kazika Paciorka (Gończyce 89) otwarta będzie w godzinach 16:00-00:00

Zobacz również

Spędź z nami czas w czerwcu

Udostępnij W czerwcu będzie się działo! Dni Garwolina to coroczne święto miasta, z bogatym programem w którym każdy znajdzie cos dla siebie. Poza tym Rajd...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta