„Horror” w nowym wymiarze

Choć tytuł zdaje się mówić wszystko, nie mówi nic. Próżno by szukać scen ociekających krwią i budzących grozę, bo tytułowa sytuacja dotyczy… warzyw i owoców. Prace autorki to świat stworzony i wyobrażony. To opowieść o zrywanych pieczarkach, deptanym szczypiorku, siekanych bananach, ziemniakach smażących się w ogniu, buraku puszczającym sok… Jest w tych historiach zawarte przede wszystkim niesamowite patrzenie. Bystre oko, wprawna ręka i rozbudowana wyobraźnia autorki sprawiają, że zwyczajne czynności kuchenne stają się fascynującym materiałem twórczym. Dzieci w ten świat wchodzą swobodnym krokiem. Czasem się zadziwią, czasem ich rozśmieszy, czasem wywoła współczucie.

Podczas wernisażu obecna była autorka, a jest to rzecz niecodzienna. Emilia Dziubak bowiem bardzo rzadko pojawia się publicznie. Jej pełne uśmiechu spojrzenie, skromność a zarazem otwarcie na odbiorców uczyniły ten wieczór przemiłym spotkaniem.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Galeria czynna jest w godzinach pracy Centrum Sportu i Kultury. Istnieje możliwość kuratorskiego oprowadzania dla grup zorganizowanych. W tym celu należy się kontaktować z Barbarą Kupczyk-Mikulską pod numerem telefonu 25 682 20 51. Ekspozycję można oglądać do 2 lipca.

materiały prasowe CSiK

Zobacz również

Budynek Urzędu Miasta w Garwolinie

Sesja Rady Miasta Garwolina

Udostępnij Sesja Rady Miasta Garwolina W dniu 28 września 2021 roku (wtorek) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie, ul. Staszica 15...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta