Gratulujemy sportowych osiągnięć!

Stypendyści i nagrodzeni sportowcy odebrali symboliczne vouchery za osiągnięcia zdobyte w 2020 roku, a wśród nich: Anna Kotlarska, Szymon Głaszczka oraz zespoły Drem Team i Dream Team Junior. Z dumą wspieramy sport i naszych sportowców.

W Urzędzie Miasta Garwolina odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów i nagród sportowych z rąk Burmistrz Miasta Garwolina Marzeny Świeczak i Przewodniczącego Rady Miasta Jarosława Jaskuły. Zgodnie z zapisami Uchwały Nr XV/95/2015 Rady Miasta Garwolina z dnia 23 listopada 2015 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych i nagród, Burmistrz Miasta Garwolina przyznała stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia zdobyte w 2020 roku. Przyznawane stypendia i nagrody sportowe finansowane są z budżetu miasta Garwolina.

Po weryfikacji danych i dogłębnej analizie osiągnięć, powołana przez Burmistrza Komisja do zaopiniowania wniosków, przekazała propozycję przyznania stypendiów i nagród sportowych. Decyzja Komisji została w pełni zaakceptowana przez Burmistrza Miasta Garwolina.

Za osiągnięcia sportowe w 2020 roku stypendia sportowe otrzymali:

  1. Anna Kotlarska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2021 roku. Zawodniczka zdobyła w 2020 roku: III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w grze mieszanej, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w grze mieszanej, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w grze mieszanej, III miejsce na XX Mazovia Junior CUP Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Młodzików w Badmintonie.

 

  1. Szymon Głaszczka – zawodnik sekcji lekkoatletycznej Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga” Garwolin (trener Stanisław Buszta) – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2020 roku. Osiągnięcia zdobyte przez zawodnika w 2020 roku to m.in.: I miejsce w konkurencji skok w dal w Mistrzostwach Polski U16 PZLA, I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików – skok w dal, zwycięzca zawodów „Szukam Olimpijczyków”. Szymon Głaszczka jest rekordzistą powiatu garwolińskiego młodzików i juniorów młodszych w skoku w dal i posiada III klasę sportową. Ponadto zawodnik osiągnął bardzo dobre wyniki w skoku wzwyż i w biegu na 100 metrów oraz jest członkiem drużyny piłki nożnej. Zawodnik został powołany przez PZLA do zaplecza kadry narodowej.

Za osiągnięcia sportowe w 2020 roku nagrody sportowe otrzymali:

  1. DREAM TEAM JUNIOR – zespół Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie.
    Zespół w 2020 roku zdobył: II miejsce w XXIII Krajowych Mistrzostwach Cheerleaders PSCH (Kielce) oraz I miejsce w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders z Cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2020 (Garwolin).
  2. DREAM TEAM – zespół Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie.
    Zespół w 2020 roku zdobył: I miejsce w XXIII Krajowych Mistrzostwach Cheerleaders PSCH (Kielce) oraz I miejsce w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders z Cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2020 (Garwolin).

Wytrwałość i pasja sportowców oraz ich trenerów są godne podziwu. Jesteście naszą inspiracją i dumą. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego Miasta Garwolina oraz jego promocję. Serdecznie gratuluję osiąganych sukcesów. Życzę kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. A na co dzień, żeby sprzyjało Wam zdrowie i pogoda ducha – Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta