Globtroper z Garwolina dobił do przystani

Mieszkaniec Garwolina – podróżnik Jan Szamryk w swoich wędrówkach po świecie odwiedził 157 krajów i postawił stopę na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej. Kiedy wyruszał w świat nigdy nie zapominał o swoich korzeniach. W większości odwiedzanych krajów zostawił drobne pamiątki, symbole Garwolina. To właśnie dzięki niemu mieszkańcy najodleglejszych zakątków świata usłyszeli o Garwolinie i odkryli ten punkt na mapie.
W ostatnim wywiadzie dla swojej ulubionej gazety „Twój Głos” kończącym jego podróże po świecie powiedział: Długo przemierzałem świat samotnie, z trwogą czuwałem we wszystkich tawernach tego świata. Teraz jestem tu z powrotem – w Garwolinie, najdroższym mi ze wszystkich miast świata.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wypraw Pana Jana.

Zobacz również

Nocny maraton filmowy – odbierz darmowe zaproszenie

To nie tylko filmy opisujące ważne wydarzenia historyczne. To opowieści o miłości, przyjaźni, marzeniach i trudnych wyborach. Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej Kino Wilga zaprasza na Nocny Maraton Filmowy, podczas którego będzie można obejrzeć „Piłsudskiego”, „Miasto 44” i „Legiony”.

Czytaj więcej

Zapytanie ofertowe

Udostępnij Miasto Garwolin ogłasza zapytanie ofertowe na dowóz uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Garwolina do ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie miasta Otwocka Treść zapytania Udostępnij...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Miasta